Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 15 Ocak Haftası

January 17, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 15 Ocak Haftası

Instacart (CART) 

🎯 Wolfe Research, Instacart’ın “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltti ve 35 dolar seviyesinde 12 aylık ortalama hedef fiyat belirledi. 

👀 Geçtiğimiz yıl halka arz olan Instacart, ABD ve Kanada’da market alışverişi, teslimatı ve teslim alma hizmeti sunan ABD’li bir şirkettir. 

 🔍 Ne demiş?

Wolfe Research analisti Deepak Mathivanan, mevcut seviyelerde hissenin risk/ödülünün cazip göründüğünü belirterek Uber Technologies (UBER) ile olası bir birleşme de dahil olmak üzere şirketin yatırımcılarına çeşitli fırsatlar sunduğunu belirtiyor. Wolfe, Uber’in 1 trilyon dolarlık market alışverişi segmentinde ivme kazanmak için Instacart’la birleşmeyi değerlendirebileceğine inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 15 Ocak Haftası

Netflix (NFLX) 

🎯 KeyBanc, Netflix’in 525 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 545 dolara yükseltirken hissenin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korudu. 

👀 ABD’li yayın devi Netflix, teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı ve yapımcısıdır. 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kurulan şirketin ana faaliyeti, ücretli aboneliğe dayalı video akış hizmetidir.

 🔍 Ne demiş?

KeyBanc analisti Justin Patterson’a göre Netflix’in son dönemlerde reklamlı aboneliklerinde gördüğü aylık ortalama kullanıcı sayısındaki artış, büyümenin sağlıklı olduğunu ve gelirlerin de benzer bir ivme kazanacağını gösteriyor. Patterson ayrıca şirketin dördüncü çeyrek hisse başına kâr tahminini de 3% yükseltti. 

Analist Tavsiyeleri - 15 Ocak Haftası

Marathon Digital (MARA)

🎯 BTIG, Marathon Digital’ın “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşıdı ve 27 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını korudu. 

👀 Marathon Digital, blokzincir ekosistemi ve dijital varlıkların üretilmesine odaklanan, kripto para madenciliği alanında faaliyet gösteren bir dijital varlık teknolojisi şirketidir.

🔍 Ne Demiş?

BTIG analistleri ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geçtiğimiz hafta 11 Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) onay vermesinin, Bitcoin ekosistemine daha fazla kurumsal sermaye girişine yol açmasını bekliyor. Şirket, söz konusu not kararının arkasında kripto para madenciliği sektöründeki zayıf görünüme rağmen Marathon Digital’ın geçen yıl altyapısında dev bir değişime gitmesi olduğunu söylüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 15 Ocak Haftası

Visteon (VC) 

🎯 UBS, Visteon’un “NÖTR” notunu “AL” olarak güncellerken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 143 dolardan 145 dolara taşıdı.

👀 Michigan merkezli Visteon, küresel bir otomotiv elektroniği tedarikçisidir. 

🔍 Ne Demiş?

UBS analisti Joseph Spak, şirketin yavaş büyümesinin fazlasıyla fiyatlandırıldığını ve 2024 tahmininin “açıklayıcı bir olay olabileceğini” düşünüyor. Analist, büyümedeki yavaşlamaya ilişkin orta vadeli endişelerin fiyatlandığından daha fazla olduğunu düşünüyor ve gelecek 2024 tahmininin yakın vadeli beklentileri sıfırlayabileceğini söylüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 15 Ocak Haftası

Booking Holdings (BKNG) 

🎯 Mizuho, Booking Holdings’in 3.580 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 4.250 dolara taşıdı ve hissenin “AL” notunu korudu.

👀 Booking Holdings, tüketicilere yönelik altı ana marka aracılığıyla 220’den fazla ülke ve bölgedeki tüketicilere çevrimiçi seyahat ve ilgili hizmetler sunar. 

🔍 Ne Demiş?

Mizuho analistleri, 2024’te ABD ve Çin internet sektörleri arasında “tüketici güven seviyelerinde anlamlı bir farklılık” görüyor. Analistler, ABD’de ılımlı enflasyon ve sıkı bir işgücü piyasasının tüketici harcamalarını dirençli tutmasını bekliyor. Ayrıca reklamcılık, e-ticaret ve esnek ekonomi hizmetleri gibi segmentlerdeki liderlerin bu ortamdan fayda sağlayacağını ve marj genişlemesini destekleyeceğini öngörüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 15 Ocak Haftası

Analist Tavsiyeleri - 15 Ocak Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly