Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 15 Nisan Haftası

April 18, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 15 Nisan Haftası

Coinbase (COIN)

🎯 Bernstein, Coinbase’in 80 dolar seviyesindeki hedef fiyatını 200 dolara taşıdı ve hissenin “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu sabit tuttu.

👀 ABD’li Coinbase, kripto para birimleri için alım satım faaliyetleri sunan bir yatırım platformudur. 

 🔍 Ne demiş?

Bernstein analistleri, Coinbase’in hisse ve finansal performansının yakın vadede Bitcoin fiyatına göre çok yüksek bir betaya sahip olduğunu söylüyor. Şirket, kriptodaki boğa piyasası devam ederse, “kripto varlık fiyatlarına, özellikle de Bitcoin’e olan yüksek beta göz önüne alındığında, Coinbase’de yükselişe geçmemenin zor olduğunu” söylüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 15 Nisan Haftası

eBay (EBAY) 

🎯 Morgan Stanley, eBay’in “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltirken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 35 dolardan 62 dolara taşıdı. 

👀 ABD’li eBay, açık artırma usulü alışveriş imkanı sunan bir e-ticaret platformudur. 

 🔍 Ne demiş?

Morgan Stanley analisti Nathan Feather, ABD e-ticaret sektörününün yıllık 8% büyüme kaydettiğini ancak en büyük oyuncuların aşırı büyük pay aldığını söylüyor. Bu kapsamda banka, eBay’in site çapında inovasyona ve üretici yapay zekâ özelliklerine daha fazla önem vermesinin, brüt mal hacmi büyümesini negatiften pozitife çevirmesine ve düzeltilmiş FAVÖK marjını genişletmesine yol açacağını düşünüyor. Feather, eBay’in satıcı odaklı özelliklerinin listeleme hızını ve kalitesini artırdığı ölçüde, 2024’te üretici yapay zekânın avantajlarından faydalanmak için oldukça iyi bir konumda olduğuna inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 15 Nisan Haftası

Zscaler (ZS) 

🎯 KeyBanc, Zscaler’ın “SEKTÖRE PARALEL PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine taşırken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 220 dolar olarak belirledi.

👀 Kaliforniya merkezli Zscaler, bir bulut güvenlik şirketidir. Şirket kurumsal bulut güvenliği hizmetleri sunar.

🔍 Ne Demiş?

KeyBanc analistleri, şirketin rekabet ortamına ilişkin daha yapıcı görüşler, olumlu kanal ve anket geri bildirimleri ve güvenli erişim hizmetlerini beğeniyor. Analistler, Zscaler hisselerinin şu anda uygun bir risk/ödül sunduğuna inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 15 Nisan Haftası

Linde (LIN)

🎯 Mizuho, Linde’nin “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşıdı ve 510 dolar seviyesinde 12 aylık ortalama hedef fiyat belirledi. 

👀 Alman Linde, pazar payı ve gelir açısından dünyanın en büyük endüstriyel gaz şirketlerinden biridir.

🔍 Ne Demiş?

Mizuho analistleri, hissedeki son geri çekilmenin bu “defansif lider” için iyi bir giriş noktası sağladığını söylüyor. Mizuho, Linde’nin savunmacı yapısının ve kazanç artışındaki tutarlılığının, hissenin piyasadan daha iyi performans göstermesini sağlayacağına inanıyor. Mizuho, şirketin kazançlarının verimlilik ve hisse geri alımları yoluyla büyümeye devam ettiğini söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 15 Nisan Haftası

Analist Tavsiyeleri - 15 Nisan Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly