Bültenler

Analist Tavsiyeleri / 15 Ağustos Haftası

August 17, 2022 • 4 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri / 15 Ağustos Haftası
Analist Tavsiyeleri / 15 Ağustos Haftası

Apple (AAPL) / Güncel Fiyat: 173,03 dolar

🎯 Credit Suisse analisti, Apple’ı 201 dolarlık bir hedef fiyat ile önceki “NÖTR” notundan “YÜKSEK PERFORMANS” notuna yükseltti. Kaynak

Midas uygulamasında analistlerin Apple için belirlediği 12 aylık hedef fiyat ortalaması ise 182,79 dolar seviyesinde ve hisseyi değerlendiren analistlerin 82%’si hisse için “AL” notu verdi.

🔍 Ne demiş?

  • Analiste göre, şirketin 1,8 milyardan fazla cihazdan oluşan tabanı, hizmetlerinin ve yazılım tekliflerinin pazarda benimsenmesini hızlandırıyor ve şirketin ekosistemini güçlendiren daha yüksek cüzdan payı ile daha sıkı müşteri ilişkileri yaratıyor.
Analist Tavsiyeleri / 15 Ağustos Haftası

McDonald’s (MCD) / Güncel Fiyat: 266,29 dolar

🎯 BMO, McDonald’s hisseleri için fiyat hedefini 285 dolardan hisse başına 300 dolara yükseltti ve hissede büyüme ivmesi gördüğünü belirtti. Ayrıca hisse için “YÜKSEK PERFORMANS” notunu da yineledi.

Midas uygulamasında analistlerin McDonald’s için belirlediği 12 aylık hedef fiyat ortalaması ise 283,55 dolar seviyesinde ve hisseyi değerlendiren analistlerin 87%’si hisse için “AL” notu verdi.

🔍 Ne demiş?

Analist, yatırımcılara McDonald’s’ın Avrupa’da hızlandırılmış büyüme ve hisse kazanımlarını gerçekleştirmenin ilk günlerinde olduğuna inandıklarını söyledi. Kaynak

  • Analist, “Bu fırsatı ilk olarak 2020 ortalarında ana hatlarıyla belirttik” dedi. “Bu rapordaki ek 2 yıllık verilerle; 

1) MCD’nin kaydettiği ilerleme ortada.
2) MCD’nin gelecekte Avrupa’da daha güçlü performans yakalamaya devam etmesi için yeterli pist görüyoruz. Bunun, MCD’nin uzun vadeli büyüme görünümünü destekleyici olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

  • “Pandemi, MCD’nin kilit IOM (uluslararası işletilen) pazarlardaki rekabetçi pozisyonundaki iyileştirmeleri teşvik ettiğinden, şirketin Avrupa’da hızlandırılmış büyüme ve hisse kazanımları gerçekleştirmenin ilk günlerinde olduğuna inanıyoruz.”
Analist Tavsiyeleri / 15 Ağustos Haftası

Snapchat (SNAP) / Güncel Fiyat: 12,61 dolar 

🎯Bank of America, gelir risklerinin zaten fiyatlandığını söyledi ve Snap’in büyümesinin yeniden hızlanmasının mümkün olduğunu söyleyerek hisse üzerindeki 22 dolarlık hedef fiyatını ve notunu “AL” olarak yineledi.

Midas uygulamasında analistlerin Snapchat için belirlediği 12 aylık hedef fiyat ortalaması ise 14,93 dolar seviyesinde ve hisseyi değerlendiren analistlerin 28%’i hisse için “AL” notu verdi.

🔍 Ne demiş?

Analist, yatırımcılara Snapchat Plus’ın 3. çeyrek gelirine 12 milyon dolar ve 2023’te 200 milyon dolar ekleyebileceğini söyledi. Snap Plus abone özelliklerini başlattı ve bu yılın haziran ayı sonlarında başlatılan abonelik hizmeti Snapchat Plus için 1 milyondan fazla küresel ödeme yapan kullanıcı olduğunu duyurdu. Kaynak

  • Analist, “Snap’in 2. çeyrek sonuçlarındaki  gelir yavaşlama seviyesine şaşırmış olsak da Snap’in 3. çeyrek ABD çevrimiçi reklam pazarı konusunda iyimseriz. Tüketici e-ticaret harcamaları çok daha kolay kompozisyonlarda dengelenirse ve yeni arayüzlerden (Spotlight, Haritalar) gelir getirici olursa Snap’in büyümesinin yeniden hızlanacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.
Analist Tavsiyeleri / 15 Ağustos Haftası

Wells Fargo (WFC) / Güncel Fiyat: 46,06 dolar

🎯 Deutsche Bank, bankacılık devi Wells Fargo üzerindeki “AL” notunu korudu ve yükselen faiz oranlarına karşı “en iyi kaldıraçlı” bankalardan biri olduğunu söyledi.

Midas uygulamasında analistlerin Wells Fargo için belirlediği 12 aylık hedef fiyat ortalaması 52,54 dolar seviyesinde ve hisseyi değerlendiren analistlerin 77%’si hisse için “AL” notu verdi.

🔍 Ne Demiş?

  • Analist notunda, “WFC, ABD kredi büyümesinde etkili bir toparlanma için iyi bir kaldıraca sahip ve yükselen faiz oranlarından en iyi yararlananlardan biri.” ifadelerini kullandı.

Analist Tavsiyeleri / 15 Ağustos Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı