Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 13 Mayıs Haftası

May 16, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 13 Mayıs Haftası

Arm Holdings (ARM)

🎯 Bernstein, Arm Holdings’in 12 aylık ortalama hedef fiyatını 72 dolardan 92 dolara taşırken, “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” notunu ise korudu. 

👀 İngiliz Arm, yarı iletken sektöründe faaliyet gösteren bir çip tasarımı şirketidir. Sanılanın aksine çip üretimi yerine çip tasarımı yapan şirket, bunun yanında yazılım ve altyapı geliştirme faaliyetleri de gerçekleştiriyor. 

 🔍 Ne demiş?

Bernstein analistleri, Arm’ın üst üste ikinci çeyrekte de rekor gelir elde ettiğini ancak ancak imtiyazların bu sefer satışları artıran ana kalem olmadığını söyledi. Ancak Bernstein’a göre 2025 mali yılı için öngörülen rakamlar “yatırımcıların beklentilerine uymadı”. Analistler, Arm’ın yapay zekâlı çip tasarımı alanına gireceğine dair son yorumlarını, ana iş kolunda gördüğü hizmet dışı talep göz önüne alındığında “inanması zor” buluyor. Ancak yine de Bernstein, Arm’ın değerlemesinin “çok dolu göründüğüne” inanmaya devam ediyor.

Analist Tavsiyeleri - 13 Mayıs Haftası

Intel (INTC) 

🎯 Wolfe Research, Intel’in “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” notunu “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” seviyesine yükseltirken, 31 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını da korudu.

👀 Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden ABD’li Intel, çoğu kişisel bilgisayarda bulunan X86 serisi mikroişlemcilerin sahibidir.

 🔍 Ne demiş?

Wolfe Research analisti Chris Caso’nun söz konusu kararı, hissedeki düşüşe rağmen geldi. Intel’e yönelik Wall Street’te duyarlılık ve beklentilerin zayıf olmasına ve şirket hisselerinin yılbaşından bu yana %38 düşmesine rağmen Caso, temkinli duruşun sonunda fayda sağlayabileceğini de söylüyor. Ancak analist, daha olumlu bir değerlendirmeyi desteklemek için şirkette henüz yeterli bir kazanç gücü görmediğini söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 13 Mayıs Haftası

Palo Alto Networks (PANW) 

🎯 KeyBanc, Palo Alto’nun 355 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 384 dolara taşırken, şirketin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korudu.

👀 ABD’li siber güvenlik devi Palo Alto Networks’ün ana ürünleri arasında ağ güvenliği ve uygulaması, kullanıcı ve içerik tanımlamaya dayalı ağ etkinliklerinde kontrol sağlamak için tasarlanan gelişmiş güvenlik duvarları yer alıyor. 

🔍 Ne Demiş?

KeyBanc analistleri, Palo Alto Networks konusunda üçüncü çeyrek öncesinde güçlü kontroller, nispeten ılımlı konsensüs tahminler ve karışık yatırımcı duyarlılığı nedeniyle oldukça iyimser. KeyBanc, şirketin bu çeyrekteki büyük anlaşma faaliyetlerinin güçlü göründüğünü ve Palo’nun; uç nokta, SASE ve SIEM’de iskonto konusunda agresif olduğu birkaç “platformlaştırma” anlaşması örneği olduğunu da ekliyor.

Analist Tavsiyeleri - 13 Mayıs Haftası

Coterra Energy (CTRA)

🎯 Truist, Coterra Energy’nin “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 27 dolardan 35 dolara taşıdı.

👀 Coterra Energy; Teksas merkezli, hidrokarbon aramaları yapan bir şirkettir. Şirketin Permian, Marcellus ve Anadarko Havzalarında faaliyetleri bulunuyor.

🔍 Ne Demiş?

Truist analistleri, Coterra’nın 2025 yılında potansiyel olarak 2,5 milyar dolar serbest nakit akışı yaratma hızında olduğunu tahmin ediyor. Analistler, “Bu, nispeten zayıf mevcut fiyatlar nedeniyle son zamanlarda yavaşlayan doğal gaz faaliyetlerinde bile sağlam bir hissedar getirisi hikayesi oluşturuyor.” diyor. Truist, şirketin süregelen petrol ve/veya gaz artışından faydalanmak için benzersiz bir konuma sahip olduğuna da inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 13 Mayıs Haftası

Analist Tavsiyeleri - 13 Mayıs Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly