Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 13 Kasım Haftası

November 16, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 13 Kasım Haftası

Installed Building Products (IBP) 

🎯 Goldman Sachs, Installed Building Products “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 146 dolardan 178 dolara taşıdı. 

👀 Installed Building Products, ABD merkezli, konut ve ticari inşaatçılar için yalıtım kurulumu yapan bir şirkettir. 

 🔍 Ne demiş?

Goldman Sachs analisti Susan Maklari, müstakil yeni konut inşaatlarının 2024’te yıldan yıla %8 artacağını tahmin ediyor ve Installed Building’in inşaatçılara yönelik cazip değer teklifini güçlendirerek Wall Street’in yüksek 2024 FAVÖK tahminine katkıda bulunacağına inanıyor. Goldman’a göre söz konusu not kararının arkasında inşaat sürelerindeki normalleşme, iyileşen fiyat/maliyet dinamikleri ve ticari alanda artan kârlılık yer alıyor.

Analist Tavsiyeleri - 13 Kasım Haftası

Target (TGT)

🎯 Citi, Target’ın “NÖTR” notunu korurken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 117 dolardan 142 dolara yükseltti.

👀 ABD’nin en büyük perakendecileri arasında yer alan şirket, 2023 itibarıyla 1.948 adet mağazasında elektronikten gıdaya, giysiden ev aletlerine pek çok çeşit ürün satıyor. 

🔍 Ne Demiş?

Citi analistleri, Target hikayesinin marj iyileşmesi kısmının, iyi envanter ve gider yönetiminin yardımıyla üçüncü çeyrekte beklenenden daha iyi gerçekleştiğini söylüyor. Şirket, satışların bu çeyrekte beklenenden daha kötü olmamasına rağmen sonucun mutlak bazda hâlâ zayıf olduğunu ve şirketin dördüncü çeyrekte de aynı tek haneli düşüş tahmin ettiğini belirtiyor. 

Analist Tavsiyeleri - 13 Kasım Haftası

Diamondback Energy (FANG) 

🎯 Piper Sandler, Diamondback Energy’nin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken hissenin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 189 dolardan 206 dolar seviyesine taşıdı.

👀 Teksas merkezli Diamondback Energy, hidrokarbon arama ve çıkarma faaliyetlerinde bulunuyor. 2020 itibarıyla şirketin 1.788 milyon varil petrol eşdeğeri rezervi var ve bu rezervin %52’si petrol, %24’ü doğal gaz ve %24’ü sıvı doğal gazdan oluşuyor. 

🔍 Ne Demiş?

Piper Sandler analisti Mark Lear, İsrail’deki savaş ve anlaşma faaliyetlerindeki büyük toparlanmanın ekim başındaki düşük seviyelerden sonra güçlü bir hareket yaratması nedeniyle, üçüncü çeyrek sonuçlarına doğru gelir ve kâr konusunda biraz temkinli davrandı. Ancak analist, hissedeki geri çekilmenin daha iyi bir giriş sunduğunu düşünüyor. Piper, şirketin öngörülen 2024 mali yıl serbest nakit akışı getirisi etrafında dar bir aralıkta işlem görmeye devam ettiğini ve farklılaştırılmış varlık seviyesi performansının ve bunun sonucunda ortaya çıkan sermaye verimliliğinin ileriye dönük göreceli performansın temel itici gücü olacağına inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 13 Kasım Haftası

Fiserv (FI)

🎯 TD Cowen, Fiserv’in 12 aylık ortalama hedef fiyatını 137 dolardan 147 dolara taşıdı ve hissenin “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korudu. 

👀 Wisconsin merkezli Fiserv; bankalar, kredi birlikleri, ipotek, sigorta ve finans şirketleri dahil olmak üzere birçok müşteriye finansal teknoloji hizmetleri sağlayan çok uluslu bir şirket. 

 🔍 Ne demiş?

TD Cowen analistleri, şirketin 2023 Yatırımcı Konferansı’nın, varlıklarının genişliği ve kalitesi ile yenilik ve entegrasyona yönelik net bir stratejiye sahip yönetim kadrosunun gücünün, Wall Street beklentilerini aşan iddialı finansal hedeflerini desteklediği için hisseler üzerindeki olumlu duruşlarını pekiştirdiğini söyledi. 

Analist Tavsiyeleri - 13 Kasım Haftası

Analist Tavsiyeleri - 13 Kasım Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly