Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 12 Şubat Haftası

Analist Tavsiyeleri – 12 Şubat Haftası
Google News Icon Takip Et

Citigroup (C) 

🎯 Piper Sandler, Citigroup’un “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltirken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 56 dolardan 63 dolara taşıdı. 

👀 ABD’li finansal hizmetler devi Citigroup, çeşitlendirilmiş portföyüyle perakende, ticari ve yatırım bankacılığı, menkul kıymet aracılığı, ticaret ve menkul kıymet hizmetleri ile varlık yönetimi çözümleri sunar. 

 🔍 Ne demiş?

Piper Sandler analisti R. Scott Siefers, bankanın görünümüne ilişkin daha olumlu bir resim çizdiğine inanıyor. CEO’nun şirkete yönelik “kararlı pozisyonunu” beğenen analist, şirketin maliyet esnekliğinin genel görünümü desteklemesi gerektiğini belirtiyor. Siefers ayrıca Citi hisselerinde son dönemde görülen geri çekilmenin cazip bir giriş noktası yarattığına inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 12 Şubat Haftası

Airbnb (ABNB) 

🎯 JPMorgan, Airbnb’nin 118 dolar seviyesindeki 12 aylık hedef fiyatını 140 dolara taşıdı ve “NÖTR” notunu korudu.

👀 Airbnb, kısa ve uzun vadeli konaklama ve deneyimlere yönelik çevrimiçi bir platformdur. ABD’li şirket, rezervasyon ve deneyimler üzerinden komisyon alarak para kazanıyor. 

 🔍 Ne demiş?

JPMorgan analistleri, şirketin dördüncü çeyrek sonuçlarının güçlü olduğunu ancak 2024’ün ilk yarısında satışların yavaşlamasının ve yönetimin düzeltilmiş FAVÖK marjı beklentisinin hisseler üzerinde baskı oluşturabileceğine inanıyor. Analistler ayrıca Airbnb’nin risk/ödülünün mevcut seviyelerde dengeli olduğunu düşünüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 12 Şubat Haftası

SentinelOne (S)

🎯 BofA, SentinelOne’ın “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltirken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 26,50 dolardan 30 dolara çıkardı.

👀 ABD’li siber güvenlik şirketi SentinelOne, müşterilerine tüm ana saldırıları önleyen, tespit eden ve bunlara yanıt veren otonom bir dijital güvenlik kalkanı sunuyor. 

🔍 Ne Demiş?

BofA analistleri, siber güvenlik sektöründeki rekabet yüksek seyretmeye devam etse de SentinelOne’ın kârlılığına ve serbest nakit akışına yönelik yakın vadeli görünümü ve yeniden ivme kazanan net yıllık yinelenen gelir büyümesini beğeniyor. Ayrıca iyileşen piyasa koşullarının da şirket için olumlu bir katalizör olduğunu belirten analistler, BofA’nın son kontrollerinin olumlu olduğunu ve bunun da yakın vadede hisseyi destekleyebileceğini söylüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 12 Şubat Haftası

Wingstop (WING) 

🎯 Wedbush, Wingstop’un 12 aylık ortalama hedef fiyatını 280 dolardan 330 dolara taşıdı ve “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korudu. 

👀 Wingstop, dünya genelinde 1.950 restoranı ve tavuk kanadı odaklı menüsüyle hizmet veren bir fast food zinciridir. 

🔍 Ne Demiş?

Wedbush analistleri, bilançosunu açıklamaya hazırlanan şirketin dördüncü çeyrekte 117,8 milyon dolar gelir üzerinden hisse başına 0,61 dolar kâr elde etmesini bekliyor. Wedbush’ın kontrolleri, dördüncü çeyrekte şirketin zincir mağaza satışlarının konsensüsün üzerinde büyüyeceğine işaret ediyor. Analistler, yönetimin gıda maliyeti dalgalanmalarını azaltmaya yönelik devam eden çabalarının 2024’e kadar yüksek derecede görünürlük sağlaması nedeniyle marj tahminlerinde de yukarı yönlü bir hareket öngörüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 12 Şubat Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly