Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 11 Mart Haftası

Analist Tavsiyeleri – 11 Mart Haftası
Google News Icon Takip Et

Nvidia (NVDA)

🎯 BofA, Nvidia’nın 925 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 1.100 dolara taşıdı ve “AL” notunu korudu. 

👀 Oyun bilgisayarı çipleriyle ismini duyuran Nvidia, 1 trilyon dolar piyasa değerini aşan ilk yarı iletken şirketi olarak biliniyor. Şirket, yapay zekâ modellerinin eğitiminde kullanılan grafik işlem birimi (GPU) çipleriyle yapay zekâ teknolojisinin öne çıkan kazananlarından oldu.

 🔍 Ne demiş?

BofA analistleri, 18 Mart’ta başlayacak olan ve Nvidia’nın da katılacağı GPU Teknoloji Konferansı’nın (GTC) üretici yapay zekânın artan etkisini ve hızlandırıcılarla yaklaşık 1-2 trilyon dolarlık küresel bilgi işlem altyapısını yeniden tasarlama fırsatını öne çıkarmasını bekliyor. Analistlere göre GTC ayrıca, Ethernet anahtarları ve uç yapay zekâ arasında bir boru hattı güncellemesi ve yinelenen yazılım ve hizmetler arasında bir para kazanma fırsatı sunabilir. 

Analist Tavsiyeleri - 11 Mart Haftası

Southwest Airlines (LUV) 

🎯 Jefferies, Southwest Airlines’ın “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltirken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 20 dolardan 28 dolara taşıdı. 

👀 ABD’nin önde gelen havayolu şirketlerinden Southwest Airlines, dünyanın en düşük maliyetli havayolu şirketidir. 

 🔍 Ne demiş?

Jefferies analistleri, dünkü 15%’lik satış dalgasının hisseler için “bir taban bulduğuna” inanıyor. Southwest’in aşırı düşük maliyetli taşıyıcılarla uluslararası ve premium karışımdan yararlanan köklü havayolları arasında “sıkışmış” olmasına rağmen analist, hisselerin mevcut seviyelerde adil bir şekilde değerlendiğine inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 11 Mart Haftası

Nucor (NUE)

🎯 Citi, Nucor’un “NÖTR” notunu “AL” seviyesine, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 180 dolardan 240 dolara yükseltti. 

👀 Nucor, ABD’nin en büyük, dünyanın ise en büyük 16. çelik üreticisidir. 

🔍 Ne Demiş?

Citi analistleri, Nucor hisselerinin şirketin serbest nakit akışı getirisine göre değerinin altında olduğunu söylüyor. “Yüksek kaliteli endüstriyel ürünler doğru yatırımlardır.” diyen Citi, yatırımcıların bu argümana şüpheyle yaklaşmasını bekliyor ancak “bunun bir fırsat olduğunu” da belirtiyor. Nucor’un 20 yıllık kazanç artışı ve pozitif nakit akışı yaratma geçmişine sahip olduğuna inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 11 Mart Haftası

Texas Roadhouse (TXRH) 

🎯 Baird, Texas Roadhouse’un “NÖTR” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 160 dolardan 175 dolara yükseltti. 

👀 Texas Roadhouse, ABD’nin Teksas eyaleti ve Güneybatı mutfağı tarzında biftek yapımı konusunda uzmanlaşmış bir ABD’li et lokantası zinciridir.

🔍 Ne Demiş?

Baird analistleri, son dönemdeki güçlü görünümle bile Texas Roadhouse hisselerinin “hâlâ yükselecek çok alanı olabileceğini” söylüyor. 2024 yılında kârlılığı artırma konusundaki ilerlemenin yanı sıra “zincir mağaza trafiği performansının gözle görülür işaretlerinin devam etmesinin”, Texas Roadhouse’taki olumlu yatırımcı duyarlılığını ve premium değerleme metriklerini desteklemeye yardımcı olacağını düşünen Baird, kazanç tabanı yükseldikçe hissenin önümüzdeki 12 ay boyunca daha yüksek seyredebileceğine inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 11 Mart Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly