Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 10 Haziran Haftası

Analist Tavsiyeleri – 10 Haziran Haftası
Google News Icon Takip Et

Moderna (MRNA)

🎯 Oppenheimer, Moderna’nın 12 aylık ortalama hedef fiyatını 163 dolardan 179 dolara taşıdı ve “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korudu.

👀 Moderna, başta mRNA aşıları olmak üzere RNA terapötiklerine odaklanan bir ilaç ve biyoteknoloji şirketidir.

 🔍 Ne demiş?

Oppenheimer analisti Hartaj Singh, Moderna’nın yakın zamanda onaylanan RSV aşısı mResvia’nın iki deneyimli rakibin bulunduğu bir pazara girdiğini belirtiyor. Solunum sinsityal virüsü, toplumlar üzerinde neredeyse grip kadar büyük bir ekonomik yük oluşturuyor ve Oppenheimer, mResvia’nın bir RSV aşısı olarak rekabetçi olduğuna inandığı için ABD’de güçlü bir talep göreceğine inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 10 Haziran Haftası

Klaviyo (KVYO) 

🎯 Barclays, Klaviyo’nun “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltirken 25 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 29 dolara taşıdı.

👀 Klaviyo, başta e-posta pazarlaması ve SMS pazarlaması için kullanılan bir pazarlama otomasyon platformu sunan küresel bir teknoloji şirketidir.

 🔍 Ne demiş?

Barclays analistleri, Klaviyo’nun “sağlıklı uygulaması için uygun şekilde ödüllendirilmemiş en iyi büyüme varlığı olarak öne çıktığını” söylüyor. Analistler, şirketin veri modeli ve küçük işletmelerin korkularına rağmen dirençli olduğunu düşünüyor. Barclays, ileriye dönük sağlam adımlar için bir yol görüyor ve hissenin “nihayet doğru fiyatta” olduğuna inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 10 Haziran Haftası

McCormick (MKC) 

🎯 Citi, McCormick’in “SAT” notunu “NÖTR” seviyesine yükseltirken 69 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını ise sabit bıraktı. 

👀 McCormick & Company, perakende satış noktalarına, gıda üreticilerine ve gıda hizmeti işletmelerine baharat, çeşni karışımları, çeşni ve diğer tatlandırıcı ürünleri üreten, pazarlayan ve dağıtan bir gıda şirketidir. 

🔍 Ne Demiş?

Citi analistleri, McCormick hisselerinin paket servis trendlerini iyileştiren birkaç büyük gıda şirketi arasında yer almasına rağmen, son birkaç aydır en zayıf performans gösterenler arasında olduğunu söylüyor. Ancak analistler, şirketin ikinci çeyrek mali satış ve kazançlarını konsensüsün üzerinde modelliyor ve McCormick’in 2024 mali yılı satış, faaliyet kârı ve kazanç görünümlerini artırmasını bekliyor. Citi, McCormick’in baskı altında sağlam bir hisse olduğuna inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 10 Haziran Haftası

First Solar (FSLR)

🎯 Oppenheimer, First Solar’ın 271 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 325 dolara taşırken hissenin “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu sabit bıraktı. 

👀 First Solar, ABD’nin önde gelen güneş paneli üreticisi ve enerji santralleri ve finans, inşaat, bakım ve kullanım ömrü sonu panel geri dönüşümünü içeren destek hizmetleri sağlayıcısıdır.

🔍 Ne Demiş?

Oppenheimer analisti Collin Rusch, şirketin hiper ölçeklendiricilerle çalışan müşterilerden ve yerli güneş enerjisi ekipmanı tedarik etmek isteyen mevcut kurumsal müşterilerden, artan bir talep gördüğüne inanıyor. Şirket üretim ölçeğini büyütmeye devam ettikçe Rusch, First Solar’ın ABD projelerindeki ABD dışı modüllerde iyileştirilmiş dönüşüm verimliliği ve daha yüksek temel güç fiyatları nedeniyle beklenenden daha iyi fiyatlandırma potansiyeli görüyor.

Analist Tavsiyeleri - 10 Haziran Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly