Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 1 Temmuz Haftası

Analist Tavsiyeleri – 1 Temmuz Haftası
Google News Icon Takip Et

Bank of America (BAC)

🎯 Seaport Research, Bank of America’nın “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltirken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 48 dolar olarak belirledi. 

👀 ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Bank of America, çok uluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler holding şirketidir.

 🔍 Ne demiş?

Seaport Research analistleri, şirket yönetiminden gelen son öngörülerin bankanın kredi defterindeki cironun iyileştiğini ve potansiyel olarak daha fazla yukarı yönlü olduğunu ima ettiğini söylüyor. Ayrıca sektördeki mevduat büyümesinin beklenenden daha iyi gerçekleştiğini belirten analistler, “daha uzun süre daha yüksek” faiz oranı ortamının, Bank of America’nın varlıklarını daha yüksek oranlarda yeniden fiyatlandırması ve bilanço büyümesine geri dönmesi için daha fazla zaman kazandırdığına inanıyor. Seaport, 2026 ve sonrasında daha fazla net faiz geliri desteği ile hissenin cazip bir şekilde değerlendiğini ekliyor.

Analist Tavsiyeleri - 1 Temmuz Haftası

Spotify (SPOT) 

🎯 BofA, Spotify’ın 370 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 380 dolara yükselirken hissenin “AL” notunu da korudu. 

👀 İsveç merkezli Spotify, aylık abonelik sistemiyle çalışan dijital müzik ve podcast platformudur. 

 🔍 Ne demiş?

BofA analistleri, Spotify’ın ikinci çeyrek sonuçlarının en azından gelir, premium aboneler ve aylık aktif kullanıcı sayısı da dahil olmak üzere temel ölçütlerle uyumlu olacağından “emin” olduğunu söylüyor. Analistler, şirketin 2024 takvim yılı gelir ve işletme kârı tahminlerini son fiyat artışlarını yansıtacak şekilde yükselttiğini ve ayrıca 2025 ve 2026 tahminlerini de olumlu yönde güncellediğini sözlerine ekledi. 

Analist Tavsiyeleri - 1 Temmuz Haftası

Atlassian (TEAM) 

🎯 Piper Sandler, Atlassian’ın “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltirken 200 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 225 dolara taşıdı. 

👀 Atlassian, yazılım geliştiriciler ve proje yöneticileri için ürünler geliştiren Avustralya-ABD merkezli bir yazılım şirketidir. 

🔍 Ne Demiş?

Piper Sandler analistleri, hisselerin mevcut görünümü karşısında Atlassian’ın risk/ödülünün elverişli hale geldiğini söylüyor. Piper, Atlassian için kurumsal müşterilerin “bir sonraki buluta geçiş dalgasına güç vereceğini ve daha iyi bulut büyüme dinamikleri sağlayacağını” düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 1 Temmuz Haftası

Principal Financial (PFG)

🎯 JPMorgan, Principal Financial’ın “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “NÖTR” seviyesine, 88 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 96 dolara yükseltti. 

👀 Principal Financial Group, ABD’li bir küresel finansal yatırım yönetimi ve sigorta şirketidir.

🔍 Ne Demiş?

JPMorgan analistleri, söz konusu not güncellemesinin şirketin “üstün” iş kombinasyonları, varlık yönetimi akışlarında beklenen iyileşme ve hissenin önemli ölçüde düşük performansından kaynaklandığını söylüyor. Banka, zayıf ve değişken yatırım gelirinin kazançları baskılayacağını ancak hayat sigortası grubu için temel iş eğilimlerinin ikinci çeyrekte sağlıklı olacağını söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 1 Temmuz Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly