Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 1 Mayıs Haftası

May 2, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 1 Mayıs Haftası

TJX (TJX)

🎯 UBS, TJX’in “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşırken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 104 dolardan 132 dolara yükseltti.

👀 TJX Companies, ABD merkezli çok uluslu bir indirimli mağaza şirketidir. 

 🔍 Ne demiş?

UBS analistleri TJX gibi indirimli perakendecilerin büyük mağazalardan önceki yıllara göre daha fazla pay alacağına inanıyor. Analistler, TJX’in sadece ana branşlarında mağaza açmaya devam etmekle kalmayıp HomeSense ve Sierra Trading Post gibi yeni işletmelerinin de “Avrupa operasyonu gibi büyük bir potansiyele sahip olduğunu” söylüyor. Yeni UBS Evidence Lab 2024 Softlines anket verilerine dikkat çeken analistler, potansiyel e-ticaret sıkıntılarının “düşünüldüğü kadar varoluşsal bir tehdit olmadığını” gösterdiğini söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 1 Mayıs Haftası

Bread Financial (BFH) 

🎯 Keefe Bruyette, Bread Financial’ın “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltirken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 38 dolardan 67 dolara taşıdı. 

👀 Bread Financial, işlem açısından zengin verilerin analizinden elde edilen, özel markalı kredi kartları, sadakat programları ve doğrudan pazarlama gibi faaliyetlerde destek sunan bir finansal hizmetler şirketidir. 

 🔍 Ne demiş?

Keefe Bruyette analistleri, özel markalı ihraççılar için mahkeme cephesindeki son olumlu gelişmelerle birlikte, gecikme ücreti düzenlemesiyle ilgili belirsizliklerin büyük ölçüde azaldığına inanıyor. Şirket, ılımlı varsayımları bir araya getirdiğinde, ilgili riskler için yeterince telafi eden hisse için mevcut seviyelere göre hâlâ yukarı yönde potansiyel görüyor.

Analist Tavsiyeleri - 1 Mayıs Haftası

Wingstop (WING) 

🎯 Wedbush, Wingstop’ın 12 aylık ortalama hedef fiyatını 400 dolardan 425 dolara taşıdı ve “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korudu. 

👀 ABD’li Wingstop, ağırlıklı olarak tavuk kanatlarıyla bilinen bir restoran zinciridir. 

🔍 Ne Demiş?

Wedbush analisti Nick Setyan, şirketin birinci çeyrek hisse başına kârının beklentilerin üzerinde geldiğini ve zincir mağaza satışlarındaki büyümenin 2024 beklentilerini yükselttiğini düşünüyor. Wedbush, Wingstop’ın her türlü makro zeminde yakın, orta ve uzun vadede yüksek performans sağlamak için sektörde benzersiz bir konuma sahip olduğuna inanıyor. Setyan, zincir mağaza satışlarındaki büyüme performansının sektör lideri birim ekonomisini desteklemesini, bunun da birim büyümesinde hızlanma ve yönetimin mevcut uzun vadeli hedeflerinin üzerinde yıllık uzun vadeli FAVÖK büyümesi ile sonuçlanmasını bekliyor.

Analist Tavsiyeleri - 1 Mayıs Haftası

Trade Desk (TTD)

🎯 Jefferies, Trade Desk’in “TUT” notunu “AL” seviyesine taşıdı ve 95 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 105 dolara yükseltti. 

👀 Trade Desk, kullanıcılara dijital içerik dağıtımını kişiselleştirmek için tasarlanmış gerçek zamanlı programatik pazarlama otomasyon teknolojileri, ürünleri ve hizmetleri sunan bir teknoloji şirketidir. 

🔍 Ne Demiş?

Jefferies analistleri, programatik bağlantılı televizyona geçişin hızlanmasından olumlu tahmin revizyonları bekliyor. Analistler, Wall Street’in 2023’e kıyasla büyümede hızlanma olmayacağını varsayan 2024 mali yılı gelir tahminlerinin, ABD seçim desteği ve önemli miktarda yeni programatik bağlantılı televizyon arzının kullanılabilir hale gelmesi nedeniyle ılımlı olduğunu söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 1 Mayıs Haftası

Analist Tavsiyeleri - 1 Mayıs Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly