Borsa Haberleri

Analist Notu: Tesla Cybertruck’ın Geleceği ve Önemi

March 10, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Analist Notu: Tesla Cybertruck’ın Geleceği ve Önemi

Morgan Stanley dün yayımladığı yeni bir bilgilendirme yazısında Tesla (TSLA) Cybertruck ile ilgili beklentileri ele aldı.

● Şirketin Ferrari (RACE)’den bir şeyler kapmış olabileceğini ve “sınırlı üretim” ayrıcalığını oluşturmak üzere üretim adedini bilinçli olarak sınırlı tutabileceğini dikkate alan analist Adam Jonas ve ekibi, Cybertruck’ın büyük bir oyuncudan ziyade finansal olarak küçük bir şova dönüşebileceğini düşünüyor.

● Morgan Stanley’nin 2030 yılına kadar üretileceğini tahmin ettiği Tesla Cybertruck adedi yaklaşık 500 bin.

● Diğer yandan, pikap araçlara daha meraklı olan kesimden bazı alıcılar bulabileceği ve özellikle Ford (F) F-150 Raptor satışlarında bir miktar düşüşe neden olabileceği düşünülse de, Cybertruck yerleşik pikap pazarı açısından önemli bir tehdit olarak görülmüyor.

● Jonas konuya ilişkin olarak, “Cybertruck’ın Tesla (TSLA) için birçok açıdan önemli bir ürün olduğu yönündeki düşüncemizi koruyoruz. Kurumsal özgünlük ve marka özgünlüğü, tüketicilerin hayal gücünü yansıtan Cybertruck gibi “farklı” ürünlerin piyasaya sürülmesiyle geliştirilir. Oyunbazlık etmek ve yerleşmiş geleneklere karşı çıkmak, Tesla markasının bir parçası.

Bununla birlikte yatırımcıların, Tesla’nın misyonunun ve 650 milyar dolarlık piyasa değerine yakışır nitelikteki beklentilerin 2019’dan bu yana katlanarak arttığını görebileceğini düşünüyoruz.

Analist Notu: Tesla Cybertruck’ın Geleceği ve Önemi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha