Borsa Haberleri

Analist Notu: Equinix Hisseleri 2023 için En İyi Fikirlerden Biri

December 14, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Analist Notu: Equinix Hisseleri 2023 için En İyi Fikirlerden Biri

Cowen analisti Michael Elias’ın 2023 için en iyi fikir olarak nitelendirdiği ve “Sektör Seviyesi Performans” olan görünümünü “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükselttiği Equinix (EQIX) salı günü öğleden sonraki işlemlerde 3,6% yükseliş kaydetti.

● Elias bir bilgilendirme yazısında şirketi, “ekonomik bir fırtınayı atlatma konusunda emsallerine göre daha iyi konumlanmış, etrafındaki birbirine bağlı savunma hendekleri ve sağlıklı bilançosu ile sınıfının en iyisi veri merkezi işleticisi” olarak tanımlıyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Yazıda, “Equinix’in riskten korunma stratejisi ve sözleşmeye bağlı geçiş kabiliyetleri göz önüne alındığında”, şirketin 2023 FVAÖK ve faaliyetlerden gelen hisse başına düzeltilmiş fonlarının yüksek elektrik fiyatlarından olumsuz etkilenmesinin beklenmediği belirtildi. Şirket 2022 sonu itibarıyla, Avrupa’da 2023’teki yüksek enerji maliyetlerine karşı 98% korunmuş olacak.

● Elias ayrıca şirketin temel veri merkezi fiyatlandırmasını artırma hamlesinin, “değerlemede yeterince dikkate alınmamış bir büyüme rüzgarı” olduğu düşüncesinde.

Analist Notu: Equinix Hisseleri 2023 için En İyi Fikirlerden Biri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha