Borsa İstanbul

“Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” Araştırması: İşte İlk 10’daki Borsa Şirketleri

December 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
“Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” Araştırması: İşte İlk 10’daki Borsa Şirketleri

3 Büyükşehir dışındaki şehirleri kapsayan “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” araştırmasının sonuçları yayımlandı. Listede ilk 10’da yer alan 3 Borsa İstanbul şirketi bulunuyor.

Ekonomist Dergisi tarafından her yıl yapılan araştırma 2022 yılı sonuçlarını kapsıyor.

🔎İlk 10’da Hangi Hisseler var?

Sasa Polyester (SASA), ilk 10 şirket içinde listeye en üst sıradan giren borsa şirketi. SASA listede 3. sırada yer alıyor. Sasa Polyester’in büyük ortağı Erdemoğlu Holding geçtiğimiz yıl listede 2. sıradaydı.

Listenin ilk 10’u içerisinde yer alan diğer şirket ise 5. sıranın sahibi Kardemir Karabük Demir Çelik (KRDMD). Kardemir Karabük bir önceki yıl listede 4. sırada yer alırken, bu yıl bir sıra geriledi.

“Anadolu’nun En Büyük 500” şirketi içerisinde İlk 10’da yer alan son Borsa İstanbul şirketi ise Sarkuysan Elektrolikit (SARKY). Sarkuysan Elektrolikit geçtiğimiz yıl 6. sıradan girdiği listede bu yılda yerini koruyarak 6. sıradan girdi.

“Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” Araştırması: İşte İlk 10’daki Borsa Şirketleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Ekonomist Dergisi