BIST Şirket Haberleri

Anadolu Motor, Stage 5 Sertifikasyonu ile Dünya Sahnesinde Yükseliyor

Eylül 6, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Anadolu Motor, Stage 5 Sertifikasyonu ile Dünya Sahnesinde Yükseliyor

Anadolu Grubu’nun otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren Anadolu Motor AR-GE Merkezi’nin üç yıl süren çalışmaları sonucunda, Antor 2AD 510 modeli tek silindirli dizel motorlar, Stage 5 Avrupa standardına uyumlu hale getirildi.

Türkiye’nin Gururu: İlk 5’te 🏆

Türkiye’de tek silindirli dizel motor üreticisi olan Anadolu Motor, tamamladığı Stage 5 sertifikasyon süreciyle dünya genelinde bu sertifikaya sahip ilk 5 şirket arasına girdi. 

Belge Töreni ve TSE Onayı 📜

‘Türkiye’nin Yerli ve Milli FAZ 5 (Stage 5) Onayı Belge Töreni’nde, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Mahmut Sami Şahin tarafından, Anadolu Motor Genel Müdürü Yutkun TOK’a Stage 5 belgesi takdim edildi. Törenin ardından 17025 Akredite Laboratuvar Sertifikası’nın alınması için TSE yetkilileri ile görüşmeler yapıldı. Sektörden gelen talepler doğrultusunda, akredite test laboratuvarının sektöre de hizmet vermesi planlanıyor.

Uluslararası İş Birlikleri ve Gelecek Planları 🌐

Anadolu Motor, Stage 5 sertifikasyon çalışmalarını TÜV Avusturya, TÜV Rheinland Lüksemburg ve Luxcontrol gibi uluslararası akredite kuruluşlarla birlikte yürütüyor. Şirket, tüm motor gruplarında bu prestijli belgeyi alabilmek için çalışmalarına devam ediyor.

Bu gelişmeler ışığında, Anadolu Motor’un motor teknolojisi sektöründe attığı emin adımlar ve elde ettiği başarılar, Türkiye’nin bu alandaki global yükselişine katkı sağlayacak gibi görünüyor. 📈

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti