BIST Şirket Haberleri

Anadolu Isuzu (ASUZU)’dan Elektrikli Araç Yatırımı

Aralık 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Anadolu Isuzu (ASUZU)’dan Elektrikli Araç Yatırımı

Anadolu Isuzu (ASUZU) Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, otomotiv sektörüne ve şirkete ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Arıkan, iç piyasada başlayan faiz artırımları ve kredi daralmalarının sektörü olumsuz yönde etkilediğini belirterek 4. çeyreğe ilişkin olarak “Yılı ilk 9 aydaki performansımıza benzer şekilde kapatmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Arıkan, şirketin görünümüne ilişkin olarak da şu değerlendirmeyi yaptı:

Pazara daha fazla yayılmayı hedefliyoruz. Şirketi sağlıklı bir FAVÖK oranına getireceğiz. Ancak bu yeterli değil, bilanço olarak da çok iyi bir performans göstermeliyiz. Yatırımlar, satışlarımızın 4-5%’inden 7%’sine çıktı.”

“Elektrikli araç yatırımlarımız devam ediyor.”

Arıkan, elektrikli araç dönüşümüne devam ettiklerini belirterek “İki otobüs tamamlandı. Bir kamyonumuz tamamlanmak üzere. 2025’te üç aracımız daha var. Hedefimiz 2025’te hedef portföyü tamamlamak.” dedi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberght

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti