Borsa Haberleri

Anadolu Efes, Ürün Çeşitliliği için Pazarlama ve Dağıtım Anlaşması İmzaladı

April 17, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Anadolu Efes, Ürün Çeşitliliği için Pazarlama ve Dağıtım Anlaşması İmzaladı

Anadolu Efes (AEFES), portföyündeki biraya yakın ürünleri çeşitlendirme ve büyüme fırsatlarını değerlendirmek adına William Grant & Sons şirketi ile anlaşma imzaladı.

Yapılan anlaşma şirketin, viski, likör ve cin dahil tüm ürün portföyünün Türkiye’de satış, pazarlama ve dağıtımını kapsıyor. Açıklamaya göre söz konusu ürünler ithalat yoluyla Türkiye’ye gelecek ve üretim hatlarına ilişkin herhangi ek bir yatırım harcamasına gerek olmayacak.

“Ürün Yelpazesi Genişleyecek”

Açıklamada ürünlerin satış, pazarlama ve dağıtımının yılın ikinci yarısında başlayacağı ifade edildi. Anadolu Efes yaptığı KAP açıklamasında anlaşmaya dair şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bu iş birliği Türkiye operasyonlarımızın ürün yelpazesini genişletecek ve hacimler üzerinde makul düzeyde bir etki yaratacaktır. Satışların faaliyet karlılığına ise olumlu etki yaratması beklenmektedir.”

William Grant & Sons Hakkında

William Grant & Sons, 1887 yılında kurulan Birleşik Krallık merkezli bir şirkettir. Şirket, dünyanın en çok ödül alan single malt viski markası Glenfiddich, el yapımı single malt viskisi The Balvenie ve dünyanın üçüncü en büyük  İskoç harman viskisi Grant’s dahil olmak üzere, önde gelen İskoç viski markalarının üretimini, şişelemesini ve dağıtımını gerçekleştiriyor.

Bunun yanı sıra şirket portföyünde; Hendrick’s Cin, Tullamore D.E.W. İrlanda Viskisi, Monkey Shoulder ve Drambuie gibi diğer ikonik içki markalarını da bulunmakta.

Anadolu Efes, Ürün Çeşitliliği için Pazarlama ve Dağıtım Anlaşması İmzaladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP