Borsa Haberleri

Anadolu Efes (AEFES), Rusya’daki Şirketin Tamamını Satın Alacak

Anadolu Efes (AEFES), Rusya’daki Şirketin Tamamını Satın Alacak
Google News Icon Takip Et

Anadolu Efes (AEFES), AB InBev ile ortak kurulan Rusya ve Ukrayna’daki operasyonlara sahip ortak girişim AB InBev Efes BV’nin paylarını almak için anlaştı.

KAP’a bildirilen açıklamaya göre işlem sonrası Anadolu Efes’in AB InBev Efes BV’deki kontrol gücü olmayan payların yüzde 100 iştiraki olan Efes Breweries International tarafından satın alınacak. Böylece satın alma sonrası AB InBev Efes’in tek sahibi EBI üzerinden Anadolu Efes olacak.

💰 Ödeme Nasıl Gerçekleşecek?

EBI satın alma işleminin tamamlanmasının ardından hemen bir nakit ödeme yapmayacak. Gelecek ödemeler “belirli ve makul bir dönem için” AB InBev Efes BV’nin faaliyet gösterdikleri ülkelerdeki yıllık nakit akış performansına göre belirlenecek.

🤝 Satın Alma Ne Zaman Tamamlanacak?

Satın alma işlemi yasal otoritelerden gelecek onayların ardından tamamlanacak.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP