Bültenler

Amerikan Borsalarında En Çok Düşen 12 Hisse

February 23, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Amerikan Borsalarında En Çok Düşen 12 Hisse

Ukrayna krizinin büyümesiyle birlikte piyasaların “soğuk savaş” sürecine tepkisi büyüyor. Petrol, doğal gaz ve altın fiyatlarında büyük artışlar yaşanırken küresel hisse senedi piyasalarında dalgalanmalar devam ediyor. Peki Amerikan borsalarında durum ne?

22 Şubat’taki piyasa dalgalanmaları, Rusya’nın Ukrayna’ya askeri harekâtıyla tetiklenirken, ABD borsaları da ileride bazı finansal zorluklar yaşayabileceğinin sinyalini verdi. 

Pandeminin erken aşamasını takip eden ekonomik toparlanma sırasında, ekstra federal harcamalar ve düşük faiz oranları harcama patlamasına neden olduğundan, yatırımcılar büyük şirket kârlılıkları ve yüksek büyüme rakamları görmeye alıştı.

Ancak salı günü, Home Depot (HD)’un, 2022 mali yılı için satışlarının 2021 mali yılına kıyasla “çok olumlu” değil de “biraz olumlu” gelmesi şirketin hissesinde büyük düşüş yaşanmasına yol açtı. 

  • Home Depot hissesi, dördüncü çeyrek kârlılığının, tedarik zinciri yatırımları ve yüksek maliyetler nedeniyle Wall Street’in beklentilerini karşılamamasının ardından neredeyse son iki yılın en büyük düşüşünü gerçekleştirdi.

Sonuç olarak, ev dekor ürünleri tedarikçisinin hissesi seans içinde 8,9% düştü

📉 En Çok Düşen 12 Hisse

İşte Home Depot ile birlikte Amerika borsalarında 22 Şubat itibarıyla en çok düşüş yaşayan piyasa değeri yüksek 12 hisse:

Amerikan Borsalarında En Çok Düşen 12 Hisse
👉 Not: (Eğer bu yazımızı Midas uygulamasından okuyorsan, bahsettiğimiz şirketlerin hepsine sayfanın en üstünden ulaşabilir, Hisse Detay sayfalarına giderek şirketleri inceleyebilirsin.)

📁 Bu Haberi Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Home Depot leads the list of 20 worst performers in the S&P 500 on Tuesday 

Amerikan Borsalarında En Çok Düşen 12 Hisse

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı