Borsa Haberleri

American Airlines Kâr Beklentilerini Yükseltti

January 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
American Airlines Kâr Beklentilerini Yükseltti

American Airlines (AAL) hisseleri, 4. çeyrek öngörülerinin yukarı yönlü güncellenmesinin ardından perşembe günü 9,71% yükseldi.

● Teksas merkezli havayolu şirketi gelir, kapasite ve kârlılık öngörülerindeki ılımlı artışların yanı sıra hisse başına gelir tahminlerini de kayda değer ölçüde artırdı.

● Havayolu şirketi seyreltilmiş hisse başına düzeltilmiş kârın artık çeyrek için 1,12-1,17 dolar arasında, önceki öngörü olan 0,50-0,70 doların yaklaşık iki katı seviyede ve 0,58 dolar şeklinde belirlenmiş konsensüsün çok üzerinde olmasını bekliyor.

● Seyahat talebi güçlü kalmayı sürdürdüğünden, daha önce öngörülen daha büyük kâr vaadinde bulunulması gün içinde büyük bir yükseliş getirdi. Perşembe günü kaydedilen yükseliş, havayolu şirketi için nisan ayından bu yana günlük bazda en büyük sıçrama oldu.

American Airlines Kâr Beklentilerini Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha