Borsa Haberleri

AMD, TSMC’ye Alternatif Arıyor

AMD, TSMC’ye Alternatif Arıyor
Google News Icon Takip Et

Advanced Micro Devices (AMD), şu an üretim ve ortak dökümhaneler kapsamında birlikte çalıştığı Taiwan Semiconductor Manufacturing Company’e (TSMC) alternatif aramaya başladı. 

Nvidia (NVDA) ile Intel’in (INTC) önde gelen rakiplerinden ABD’li çip üreticisinin bu kararı, ABD ile Çin arasındaki gerilimlerin tırmanması durumunda tedarik sıkıntılarına neden olabileceği endişelerine dayanıyor. 

AMD CEO’Su Lisa Su, şirketi “en esnek tedarik zincirine sahip olduğundan emin olmak” amacıyla AMD tasarımı çipleri üretmek için TSMC’nin yanı sıra “diğer üretim olanaklarını da değerlendireceğini” söyledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nikkei Asia