Borsa Yorumları

AMD Hisselerinde Yükseliş Devam Ediyor!

November 14, 2022 • 2 dakika okuma süresi
AMD Hisselerinde Yükseliş Devam Ediyor!

Yeni sunucu çipinin analistler tarafından beğeniyle karşılanması ve Dr. Lisa Su liderliğindeki şirketin değerli pazarda Intel (INTC) üzerinde baskı kurmayı sürdürdüğünün belirtilmesi üzerine,  Advanced Micro Devices (AMD) hisseleri hafta sonuna yaklaşılırken yarı iletken piyasasını yukarıya doğru sürüklemeye devam ediyor.

● AMD (AMD) hissesi için “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” değerlendirmesi yapan ve 100 dolarlık fiyat hedefi koyan Wedbush Securities analisti Matthew Bryson, şirketin son ürünü sayesinde “hiç çaba göstermese” bile hâlâ Intel (INTC) ile rekabet edebilecek durumda olduğunu ve hatta piyasaya Intel’in ürünlerine kıyasla “önemli yükseltmeler” sürdüğünü belirtti.

● Bryson müşterilerine gönderdiği bir bilgilendirme notunda, “Dolayısıyla, bu durum Intel’i şimdilik, Milan ile karşılaştırıldığında pazar payını korumakta zorlanan bir Ice Lake platformuna karşı daha güçlü bir rekabete girişme zorunluluğuyla karşı karşıya bırakıyor. Sapphire Rapids ayrıca Ice Lake’den daha rekabetçi olsa da, güç ve performans noktasında Genoa’nın çok gerisinde kalacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

AMD Hisselerinde Yükseliş Devam Ediyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha