Borsa Haberleri

AMD Hisseleri Değer Kaybediyor!

October 6, 2022 • 2 dakika okuma süresi
AMD Hisseleri Değer Kaybediyor!

●  Bilgisayar sektöründeki süregelen aksamalar ve “veri merkezi talebine yönelik artan endişeler” nedeniyle Wells Fargo analisti Aaron Rakers’ın önümüzdeki üç yıl için çip üreticisine ilişkin fiyat hedeflerini düşürmesiyle birlikte, Advanced Micro Devices (AMD) hisseleri çarşamba günü değer kaybetti.

●  AMD (AMD) hissesi üzerinde yüksek nota sahip olan Rakers, pazar payı kazanma konusunda iyi konumlanmış olan ve güçlü bir ürün yol haritası izleyen yarı iletken şirketinin mevcut seviyelerdeki işlemlerine yatırımcıların yeterince ilgi göstermemesine “şaşırdığını” belirtti.

●  Öte yandan Rakers, genel olarak sektöre ilişkin güven eksikliğinin yatırımcı ilgisi üzerinde büyük bir rol oynadığını da söyledi.

●  Rakers açıklamalarının devamında, bilgisayar pazarının bu yıl orta ila yüksek ölçekte ve önümüzdeki yıl ise orta tek haneli oranlarda düşüş göstermesinin beklendiğini ifade etti. Ayrıca veri merkezlerine yönelik endişelerin artmasıyla birlikte, AMD’nin Veri Merkezi segmentinde de düşüş riskleri olduğunu belirtti.

●  Rakers hâl böyleyken, 2022 yılına ilişkin gelir ve kazanç beklentilerini 26,2 milyar dolardan (hisse başına 4,32 dolar), 25,5 milyar dolara (hisse başına 4,11 dolar) düşürdü. Dahası, 2023 ve 2024 tahminleri de yıllık gelir açısından 26,6 milyar dolar ve 29,4 milyar dolara; hisse başı kazanç ise sırasıyla 4,13 dolar ve 4,75 dolara geriledi.

AMD Hisseleri Değer Kaybediyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı