Borsa Haberleri

AMD Gelirleri Düştü Ancak CEO 2. Yarıda Büyüme Bekliyor

May 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
AMD Gelirleri Düştü Ancak CEO 2. Yarıda Büyüme Bekliyor

Advanced Micro Devices (AMD) birinci çeyrek bilançosunda gelirlerinde düşüş açıklasa da yılın geri kalanı için artış beklentisiyle hisse artıda kapandı. 

Rakamlarla konuşalım: Şirketin birinci çeyrekte 139 milyon dolar veya hisse başına 9 cent kaybı oldu. Bir önceki yılın aynı döneminde AMD 786 milyon dolar net kâr açıklamıştı. AMD gelirleri de yıllık bazda 9% düştü. 

En büyük kayıp, şirketin masaüstü bilgisayar işlemcileri satışını da kapsayan müşteri grubunda görüldü. Bu kategorideki satışlar, geçen yılın aynı dönemindeki 2,1 milyar dolar satıştan 65% düşüşle birinci çeyrekte 739 milyon dolar oldu. 

CEO umutlu: Birinci çeyrekteki zayıf görünüme rağmen AMD CEO’su Lisa Su, şirketin “masaüstü bilgisayar ve sunucu pazarındaki güçlenmeyle yılın ikinci yarısında büyüme beklediğini” söyledi. 

AMD Gelirleri Düştü Ancak CEO 2. Yarıda Büyüme Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC