Borsa Haberleri

AMD Bilançosu Beklentileri Aştı! Korkulandan Daha Pozitif Öngörüler

February 1, 2023 • 1 dakika okuma süresi
AMD Bilançosu Beklentileri Aştı! Korkulandan Daha Pozitif Öngörüler

Beklentileri aşan ve korkulardan daha pozitif öngörüler içeren dördüncü çeyrek bilançosunu açıklamasının ardından AMD (AMD) hisseleri piyasa sonrası işlemlerde yaklaşık 4% yükseldi.

● Entegre çip ve veri merkezi segmentlerindeki güç, istemci bilgisayarları (client) ve oyun segmentlerindeki zayıflıktan daha ağır bastı. Böylece, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 16% artış kaydeden AMD, 5,6 milyar dolar gelir üzerinden 69 sent seviyesinde hisse başı kazanç sağladı.

● İleriye dönük değerlendirmeler yapan AMD, gelirin yıl bazında 10% azalarak 5 milyar dolar ile 5,6 milyar dolar arasında olmasını beklediklerini açıkladı. PC ve oyun segmentlerindeki zayıflığın sürmesi beklenirken entegre çip ve veri merkezi segmentlerinin büyümeye devam etmesi öngörülüyor.

● Dönem içindeki brüt kâr marjlarının ise yaklaşık 50% olması bekleniyor.

● Analistlerin beklentisine göre AMD (AMD)’nin dönem geliri takriben 5,56 milyar dolar seviyesinde olacak.

AMD Bilançosu Beklentileri Aştı! Korkulandan Daha Pozitif Öngörüler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha