Borsa Haberleri

AMD Azalan 3. Çeyrek Kazançları Konusunda Endişeli!

October 7, 2022 • 1 dakika okuma süresi
AMD Azalan 3. Çeyrek Kazançları Konusunda Endişeli!

●AMD’nin Perşembe günü paylaştığı üçüncü çeyrek ön sonuçları, başlangıçtaki beklentilerin çok altında kaldı.

●Yarı iletken şirketi, çeyrek dönem kazancına ilişkin ön sonucu yaklaşık 5,6 milyar dolar olarak bildirdi. Başlangıçta, dönem için gelir beklentisinin 6,7 milyar (+/-200 milyon) dolar olabileceği açıklanmıştı.

●AMD ayrıca, GAAP dışı brüt marjın 50% civarında gerçekleşmesini beklediklerini belirtirken, daha önce brüt marjın 54%’e yakın olacağı tahmininde bulunmuştu.

●Kapanış sonrası işlemlerde AMD hisseleri 4%’lük bir düşüş yaşadı.

●AMD, rakamlar arasındaki bu farkın nedenini “beklenenden daha güçsüz bilgisayar pazarı ve bilgisayar tedarik zinciri genelindeki kayda değer envanter düzeltme işlemleri” olarak açıkladı.

●Toplamda 5,6 milyar dolar değerindeki satış, 2021 yılı üçüncü çeyreğine göre 29% oranında artarken geçen çeyreğe göre 15% azaldı.

●Genel anlamda hisseler yıl içerisinde 53% değer kaybederken, S&P 500 endeksi 21%’den fazla düşüş yaşadı.

AMD Azalan 3. Çeyrek Kazançları Konusunda Endişeli!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı