Borsa Haberleri

AMC’nin Kredi Notu “CC” Seviyesine Düşürüldü!

December 29, 2022 • 2 dakika okuma süresi
AMC’nin Kredi Notu “CC” Seviyesine Düşürüldü!

AMC Entertainment (AMC)’ın önerdiği borç-sermaye işlemi nedeniyle “CCC+” olan uzun vadeli kredi notunun “CC” seviyesine düşürüldüğüne dair haberlerin ardından, AMC hisseleri çarşamba günü öğleden sonraki işlemlerde 3,5% daha düştü.

● S&P, şirketin kredi notunu düşürmesinin yanı sıra AMC’nin ileriye dönük görünümünü olumsuz olarak nitelendirdi.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● AMC’den yapılan duyuruda tahvil sahiplerinden birinin, 2026 vadeli 10% / 12% nakdi/ayni ödemeli ikinci derece rehinli 100 milyon dolar değerindeki şirket tahvillerini, yaklaşık 91 milyon adet AMC İmtiyazlı Hisse Senedi (APE) ile takas edilmesini kabul ettiği belirtildi. Bu işlem, AMC’nin borç yükünün 100 milyon dolar hafifletilmesine ve 10 milyon dolarlık faiz giderinin kısılmasına yönelik bir hamle.

● Bize göre AMC’nin bu işlemi yapmak istemesinin nedeni, sermaye yapısının sürdürülebilir olmaması ve borç yükünü hafifletmek ve nakit akışını artırmak için sınırlı seçeneklerinin olması.”

● AMC’nin İmtiyazlı Hisse Senetleri (APE) çarşamba günü 24,1% düştü.

AMC’nin Kredi Notu “CC” Seviyesine Düşürüldü!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha