Borsa Haberleri

AMC, 4 Yıldan Sonra Hisse Başına Kâr Etti

Ağustos 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
AMC, 4 Yıldan Sonra Hisse Başına Kâr Etti

AMC Entertainment (AMC), haziran ayında sona eren üç aylık dönemde hisse başına sürpriz bir kâr elde etti ancak sinema zincirinin içinde bulunduğumuz çeyreği, gişe rekorları kıran yaz filmleri sayesinde daha da artış potansiyeli sunuyor. 

AMC yılın ikinci çeyreğinde 1,35 milyar dolar gelir ve 0,10 dolar hisse başına kâr elde ederek, analistlerin 1,29 milyar dolar gelir ve hisse başına 0,40 dolar zarar beklentilerini aştı. Şirket hisseleri, güçlü bilançosuyla piyasa öncesi işlemlerde 2,7% yükseldi. 

❗️ Önemli: AMC, COVID-19 salgınının sinema salonlarını kapatmasından ve grubun mali durumuna zarar vermesinden önce, 2019’un dördüncü çeyreğinden bu yana ilk kez hisse başına üç aylık kâr elde etti.

AMC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Adam Aron, “Süregelen ilerlememiz çok açık ve her zamankinden daha cesaret verici. Dünyanın dört bir yanındaki AMC sinemaları 2023’ün ikinci çeyreğinde 66 milyondan fazla misafir ağırladı ve bu sayı, 2019’un dördüncü çeyreğinden bu yana en yüksek düzey.” dedi. 

🎥 Barbenheimer etkisi: Gişe rekorları kıran yaz filmlerinden oluşan bir dizi filmle, parti daha yeni başlıyor olabilir. Yatırımcılar Barbie, Oppenheimer ve son Mission Impossible filmleri için minnettar olabilir çünkü bu filmler sayesinde temmuz ayında AMC’nin 103 yıllık tarihindeki en yüksek aylık gelir elde edildi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barron’s