Borsa Haberleri

Amazon’un Sürücüsüz Araç Şirketi Zoox’a Soruşturma Açıldı!

March 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Amazon’un Sürücüsüz Araç Şirketi Zoox’a Soruşturma Açıldı!

ABD Ulusal Karayolları Trafik Güvenliği İdaresi, Amazon (AMZN)’un otonom araç şirketi Zoox’un kendinden sertifikasyon süreciyle ilgili olarak pazartesi günü bir soruşturma başlattığını duyurdu.

● Trafik güvenliğinden sorumlu düzenleyici kurum, bir denetim sorgulaması yaptıklarını ve startup şirketinin kendi ürettiği araçlara ilişkin olarak geçtiğimiz yıl verdiği yanıtları değerlendirmeye aldıklarını açıkladı.

● Kurum, araçlarının “geçerli tüm Federal Motorlu Taşıt Güvenlik Standartlarını karşıladığını” ileri süren şirket beyanlarının geçerli olup olmadığına ve kendinden sertifikasyona ilişkin bilgi taleplerinde bulunmuştu.

● Amazon’un otonom sürüş iştirak şirketi bu soruşturmadan bir ay kadar önce umumi yollarda testler yapmıştı.

● Şirket, gerekli iznin alınmasından sonra 11 Şubat’ta Kaliforniya’nın Foster City bölgesinde bir personel servis aracı kullanılarak test yapıldığını açıklamıştı.

Amazon’un Sürücüsüz Araç Şirketi Zoox’a Soruşturma Açıldı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha