Bültenler

Amazon’un Genç Hintli Fintech Smallcase’e Olan İlgisi, Dikkatleri Firmanın Üzerine Topladı

August 27, 2021 • 2 dakika okuma süresi
Amazon’un Genç Hintli Fintech Smallcase’e Olan İlgisi, Dikkatleri Firmanın Üzerine Topladı

Amerikan e-ticaret devi, Hindistan’ın varlık yönetimi sektörüne ilk yatırımını 18 Ağustos’ta 6 yıllık bir startup olan Smallcase’in 40 milyon dolarlık finansman turuna katılarak yaptı.

Amazon’un desteği, geçen yıl Hindistan’daki küçük ve orta ölçekli işletmeler için Smbhav Girişim Fonu’nun (ASVF) bir parçası olarak duyurduğu 250 milyon dolarlık sermayeden geliyor.

Fakat Amazon, Smallcase’in tek yüksek profilli yatırımcısı değil. Bir temayı, stratejiyi veya hedefi yansıtmak için akıllıca hazırlanmış ağırlıklı hisse senedi sepetleri ve borsa yatırım fonları (ETF’ler) sunan şirket, yıllar içinde risk sermayesi şirketlerinden Sequoia Capital ve Blume Ventures gibi birçok etkileyici yatırımcıyı kendine çekmiş durumda. Diğer yüksek profilli yatırımcıları arasında ise chipset (yonga seti) sağlayıcısı DSP Group ve finans kuruluşu HDFC Bank yer alıyor.

🚩Neden Önemli?
Amazon’dan bir sözcü, Smallcase hakkında “Ürün seçimini ve rahatlığını artırarak, tüketicilerin hisse senedi piyasalarına katılması için ek bir kanal sağlayacak” yorumunda bulundu.

Smallcase’in Kurucusu ve CEO’su Vasanth Kamath ise, hissedarlarının sermaye sağlamaktan öte birçoğunun harika ağlarının olmasının ekosistem içerisinde kurabilecekleri ortaklıklar üzerindeki katkısına dikkat çekti. Ayrıca, HDFC ve Amazon gibi markaların yatırım sektöründe ekstra titizlik gösterilmesi gereken bir konu olan “güvenilirlik” konusunda önemli bir etki yaratarak güvenilirliği arttıracaklarını söyledi.

📉Peki, AMZN N’apıyor? Amazon hisselerinde 1 günlük değişim

Son bir ay içerisinde hisseleri %8,57 oranında düşen şirket, son 1 haftada %3,87 değer kaybetmişti. 26 Ağustos piyasa kapanışı itibarıyla ise %0,50 değer kazanarak günü 3.316 dolardan tamamladı.