Amazon

Amazon’dan Yapay Zekâ ve Veri Merkezlerine 100 Milyar Dolar Yatırım

Amazon’dan Yapay Zekâ ve Veri Merkezlerine 100 Milyar Dolar Yatırım
Google News Icon Takip Et

ABD’li teknoloji ve e-ticaret devi Amazon (AMZN), önümüzdeki on yıl içinde veri merkezlerine 100 milyar doların üzerinde yatırım yapmayı planlıyor. 

Bu yatırımın önemli bir kısmının bulut bilişim ve yapay zekâ altyapısına yönelik olması planlanırken, bu rakam geniş e-ticaret depoları ağına ayrılan fonları da aşıyor. 

Amazon’un geçtiğimiz dönemlerde açıkladığı bilançolarında da gördüğümüz üzere bulut birimi şirket için önemli bir kâr kaynağı haline geldi. Dahası, hem Wall Street hem de teknoloji devlerinin öngördüğü yapay zekâ patlamasıyla birlikte bulut bilişime olan talebin artması bekleniyor. 

Yoğun bilgi işlem kaynakları gerektiren yapay zekâ, büyük ölçüde bulut hizmetlerine dayanıyor ve Amazon, yapay zekânın önümüzdeki yıllarda on milyarlarca dolar gelir getireceğini öngörüyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView