Amazon

Amazon’dan Almanya’ya 11 Milyar Dolar Yatırım

Amazon’dan Almanya’ya 11 Milyar Dolar Yatırım
Google News Icon Takip Et

Amazon (AMZN), Avrupa’nın en büyük ekonomisi Almanya’da bulut hizmetleri ve perakende ürünlere yönelik talebin büyümeye devam etmesiyle ülkeye 10,75 milyar dolar (10 milyar avro) yatırım yapacağını açıkladı. 

Bu yatırımın büyük bir kısmı olan 8,8 milyar avro, Avrupa’da yapay zekâ odaklı teknolojilerde artan potansiyeli gördüğü için bilgi işlem birimi Amazon Web Service’in (AWS) bulut altyapısını genişletmek için harcanacak.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, bu yıl 4 binden fazla istihdam yaratacak olan bu yatırımı överek, ülkenin yatırımcılar için çekiciliğinin altını çizdiğini söyledi.

Söz konusu duyuru ayrıca, Amazon’un Almanya’da yapmayı planladığı yatırımların toplam tutarını 17,8 milyar avroya taşıdı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters