Amazon

Amazon’da İşten Çıkarmalar Başlıyor

April 27, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Amazon’da İşten Çıkarmalar Başlıyor

E-ticaret devi Amazon’un (AMZN) geçtiğimiz aylarda sinyallerini vermeye başladığı işten çıkarmalar başlıyor.

Seeking Alpha’nın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklardan edindiği bilgilere göre Amazon Web Services (AWS) CEO’su Adam Selipsky, yaklaşık 9 bin kişinin işten çıkarılma sürecine ilişkin çalışanları bilgilendiren bir not gönderdi. 

Selipsky, notta hem şirket hem de ekibin son yıllarda bulut hizmeti talebiyle büyüdüğünü belirtirken, “Bu büyüme ve genel makroekonomik ortam göz önüne alındığında, kaynaklarımızı önceliklerimizin ardına koymamız gerekiyor. Birçok durumda bu, ekip üyelerinin farklı projelerde çalışmasını gerektirirken, diğer durumlarda da bazı rollerin sonlandırılması anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı.  

Amazon’da İşten Çıkarmalar Başlıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha