Amazon

Amazon, Yapay Zekâlı Robotu Q’yu Kullanıma Sundu

April 30, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Amazon, Yapay Zekâlı Robotu Q’yu Kullanıma Sundu

Amazon (AMZN) üretici yapay zekâlı sohbet robotu Q’yu geliştiricilerin kullanımına sunduğunu açıkladı.

Amazon, Q’nun artık kod yazma veya düzeltme yeteneğine sahip olduğunu ve kod için çok satırlı önerilerde bulunabildiğini söyledi. Şirket ayrıca, çalışanların metin komutlarını kullanarak şirketlerinin verilerinden yapay zekâ destekli özel uygulamalar oluşturmalarına olanak tanıyan Amazon Q Apps’i de tanıttı.

Kasım ayında tanıtılan Q, Amazon Bedrock aracılığıyla kullanılabilen büyük dil modelleri ve diğer temel modellerle destekleniyor ve Microsoft’un (MSFT) GitHub Copilot’u gibi diğer yapay zekâ kodlama araçlarıyla rekabet ediyor.

Amazon’un bugün piyasa kapanışından sonra ilk çeyrek sonuçlarını açıklaması planlanıyor. Analistlerin ortak görüşü, Seattle merkezli şirketin 142,55 milyar dolar gelir üzerinden hisse başına 0,83 dolar kâr açıklayacağı yönünde.

Amazon, Yapay Zekâlı Robotu Q’yu Kullanıma Sundu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha