Borsa Haberleri

Amazon: “W. Buffett Tarzı Alım”

December 20, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Amazon: “W. Buffett Tarzı Alım”

Evercore ISI, uzun vadeli yatırımcılar için Amazon (AMZN)’u oldukça cazip görmeye devam ettiğini ancak isteğe bağlı tüketici harcamaları ve bulut bilişim talebinde zayıflama olduğunu gösteren son şirket verilerinin etkisiyle, kısa vadeli beklentilerin boşa çıktığını bildirdi.

● Evercore ISI’nın AMZN için yeni fiyat hedefi, 2024 FVAÖK tahmininin 14 katı baz alınarak 150 dolar olarak belirlendi. 150 dolarlık fiyat hedefi cari hisse fiyatının 70% üzerinde kalsa da Amazon (AMZN)’un nisan ayında işlem gördüğü seviyelere işaret ediyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Evercore ISI’nın Amazon (AMZN)’a ilişkin 2-3 yıllık öngörüleri hâlâ büyük ses getirecek bir şekilde yükselme eğiliminde.

Evercore ekibinden analist Mark Mahoney, “AMZN, olası 2023 resesyonundan olumsuz etkilenecek ve kısmen bugüne kadar maliyet tedbirlerinin yetersiz kalması nedeniyle hem kârlılık hem de toplam gelir yönünden Wall Street tahminlerini tutturamayacak olsa da gelir ve kâr öngörüleri açısından ele aldığımız en yüksek kaliteli varlık olmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

● Esasında kurum, Amazon (AMZN)’u bir “Buffett Tarzı Alım” olarak nitelendirdi ve yatırımcıların cari hisse fiyatı üzerinden bu değeri yakalayabileceklerini vurguladı.

Amazon: “W. Buffett Tarzı Alım”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha