Amazon

Amazon ve Vrio, Starlink’e Rakip Olacak

Amazon ve Vrio, Starlink’e Rakip Olacak
Google News Icon Takip Et

Amazon (AMZN) ve telekomünikasyon şirketi Vrio, yedi Güney Amerika ülkesinde ortaklaşa bir uydu internet hizmeti başlatarak Elon Musk’ın Starlink’i ile doğrudan rekabete girecek.

DirecTV’nin Latin Amerika şubesinin yanı sıra Sky Brasil’i de yöneten ABD’li Vrio, bu hizmeti Arjantin, Brezilya, Şili, Uruguay, Peru, Ekvator ve Kolombiya’daki müşterilere sunacak.

Eski bir Starlink çalışanı tarafından başlatılan Amazon’un Kuiper Projesi, alçak Dünya yörüngesi olarak bilinen bölgedeki uyduları kullanarak internet sağlayacak.

Vrio’nun başkan yardımcısı Lucas Werthein, Dünya Bankası tahminlerine atıfta bulunarak “Bölgede yaklaşık 200 milyon insanın internet erişimi zayıf, çok az ya da hiç yok.” diyor. 

Project Kuiper’in lansman planına göre, hizmetin Arjantin’den başlayarak 2025 yılının ortalarında devreye girmesi planlanıyor. Vrio Latin Amerika iş geliştirme başkanı Bruno Henriques, Project Kuiper’in önümüzdeki aylarda gökyüzüne 3 bin 236 uydu yerleştirme planını açıklayacağını söyledi.

Amazon, 2019 yılında projeye 10 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını söylemişti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters