Amazon

Amazon ve Shopify’dan Stratejik Ortaklık

Ağustos 31, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Amazon ve Shopify’dan Stratejik Ortaklık

Amazon (AMZN) ve Shopify (SHOP), Shopify’ın e-ticaret araçları için ödeme yapan satıcıların Amazon’un lojistik ağını kullanmasına izin verecek bir anlaşma yaptı.

Markalara ve satıcılara e-ticaret yazılımı ve hizmetleri satan ikili, Amazon’un geçen yıl kullanıcılara sunduğu “Prime ile Satın Al” özelliğinin yakında Shopify’ın ABD’deki satıcılarının kullanabileceği araçlar arasında yer alacağını belirtti. 

Amazon ve Shopify’dan Stratejik Ortaklık

Amazon’dan yapılan açıklamada, programın davetli Shopify satıcıları için dün başladığı ve eylül ayı sonuna kadar Amazon’un lojistik ağını kullanmak isteyen tüm Shopify satıcılarına sunulacağı belirtildi.

Shopify hisseleri dün kapanıştan sonra 2%’den fazla yükseldikten sonra bugün açılış öncesinde de değerlenmeye devam etti. 

Kanada merkezli şirket, markaların ürünlerini Amazon veya eBay (EBAY) gibi bir pazar yerine, kendi internet sitelerinden satmalarına yardımcı olmayı vaat eden e-ticaret araçları geliştirerek son yıllarda hızla büyüdü.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg