Borsa Haberleri

Amazon, Sözleşmeli Teslimat Sürücülerinin Ücretlerini Artırdı

Eylül 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Amazon, Sözleşmeli Teslimat Sürücülerinin Ücretlerini Artırdı

Amazon (AMZN), bu yıl teslimat programına yaptığı 440 milyon dolarlık yatırımın bir parçası olarak, sözleşmeli sürücülerin ücretlerini artırmayı planladığını söyledi.

Şirket ücret artışını, teslimat hizmeti ortağı programını oluşturan 3.500 küçük işletmeyle Ignite Live adlı yıllık, kapalı kapılar ardında yapılan bir konferansta duyurdu. 2018’de başlatılan program, genellikle mavi Amazon markalı minibüslerle ayırt edilebilen ve paketleri müşterilerin kapılarına teslim etmekten sorumlu olan yaklaşık 279.000 sürücüden oluşuyor.

Amazon ücretleri ne kadar artırdığını söylemedi ancak şirket şu anda ortalama bir teslimat görevlisinin saatte ortalama 20,50 dolar veya daha fazla kazanacağını ve artı yan haklar kazanacağını tahmin ediyor. 

Ücret artışları teslimat şirketlerine ekim ayı ortasından itibaren uygulanmaya başlanacak.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti