Borsa Haberleri

Amazon, Signify Health’i Satın Almak İstiyor

August 22, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Amazon, Signify Health’i Satın Almak İstiyor

The Wall Street Journal’in pazar günkü bir haberine göre Amazon (AMZN), evde sağlık hizmeti sağlayıcısı Signify Health (SGFY)’i satın almak isteyenler arasına girdi. Bloomberg, şirketi satın almak için teklifler verenler arasında; UnitedHealth Group (UNH), CVS Health (CVS) ve Option Care Health (OPCH) olduğunu söyledi. Ayrıca Signify Health tarafından söz konusu teklifleri değerlendirmek için bir yönetim kurulu toplantısı planlandığı belirtildi. En yüksek teklifi veren Amazon, şayet bu satın alma gerçekleşirse sağlık hizmetleri alanında çalışmalarını hızlandıracak. 

Amazon, SGFY İçin En Yüksek Teklifi Verdi

Bir süredir sağlık sektöründeki çalışmalarına hız kazandıran Amazon, evde bakım hizmetleri sağlayıcısı Signify Health için 30 doların üzerindeki en yüksek teklifi verdi. Teknoloji devi, üyelik temelli birinci basamak sağlık hizmeti platformu One Medical (ONEM)’i temmuz ayında yaklaşık 3,9 milyar dolar karşılığında nakit olarak almayı kabul etti. WSJ’nin pazar günkü haberinin ardından Amazon’un sağlık hizmetlerini daha da artırmayı planladığı yönündeki iddialar doğrulandı.

Signify Health Teklifleri Değerlendirecek

Signify Health, farklı şirketler tarafından verilen satın alma tekliflerini değerlendirmek adına bir yönetim kurulu toplantısı yapacak. Bu ayın başlarında WSJ, eczane perakendecisi CVS Health’in stratejik alternatifleri keşfetme planlarını değerlendirdikten sonra SGFY’i satın almakla ilgilendiğini belirtmişti. Ardından UnitedHealth Group ve Option Care Health da bu yarışa dâhil oldu. Son olarak teknoloji devi Amazon da Signify Health’i satın almak istediğini belirtti ve teklifini sundu.  

Amazon, Signify Health’i Satın Almak İstiyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı