Borsa Haberleri

Amazon Sağlık Sektöründe Büyüyor

November 16, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Amazon Sağlık Sektöründe Büyüyor

Amazon (AMZN), alerji ve cilt problemleri gibi sıradan rahatsızlıkların tedavisi için kullanıcıların sağlık hizmeti sağlayıcılarla iletişime geçebilecekleri bir sanal klinik olan Amazon Clinic markasını salı günü hayata geçirdi.

Amazon bu hamle ile son dört yıldır küçük bir oyuncu olduğu sağlık sektöründe varlığını hissettirmeye çalışıyor. 2018 yılında online eczane PillPack’i satın alan Amazon, bu platformu daha sonra kullanıcıların reçeteli ilaçlarını satın alabildikleri, ilaç dağıtım ve fiyat karşılaştırma sitesi olan Amazon Pharmacy’ye dönüştürmüştü.

Amazon, tedaviye ihtiyacı olan müşterilerin sağlık hizmeti sağlayıcılarla iletişime geçebileceği bu yeni hizmetin 32 eyalette faaliyet göstereceğini belirtti. Ayrıca, hizmetin sağlık sigortalarını kapsamayacağı ve fiyatların hizmet sağlayıcılara göre değişebileceği de vurgulandı.

●    Online perakendeci, sanal bakım girişimini, Amazon Care markası ile diğer işverenlere hizmet sunmaya başlamadan önce 2019’da Seattle’da kendi çalışanları için pilot uygulama olarak başlatmıştı. Bu uygulamanın yıl sonunda sonlandırılması planlanıyor.

● Şirket ayrıca, sanal sağlık hizmeti uygulamasının görünürlüğünü arttırmanın ve fiziki olarak kendi muayenehanelerinde hizmet veren doktorları da sisteme ilk defa eklemenin yollarını ararken, One Medical’ı satın almak için yaptığı 3,49 milyar dolarlık anlaşmayı da sonuçlandırmak için gün sayıyor.

Amazon Sağlık Sektöründe Büyüyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters