Amazon

Amazon Prime, Reklamlı Abonelik Sunmaya Hazırlanıyor

December 27, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Amazon Prime, Reklamlı Abonelik Sunmaya Hazırlanıyor

Amazon (AMZN), streaming platformu Amazon Prime’da 29 Ocak’tan itibaren kullanıcılara reklamlı abonelik sunacak. 

Bu yılın başlarında platformda sunduğu filmler ve diziler için reklamlar sunacağını söyleyen şirket, “Bu hamle, daha cazip içeriklere yatırımlar yapmaya devam etmemizi ve bu yatırımları artırmamızı sağlayacak.” ifadelerini kullandı. 

Yeni planlar kapsamında kullanıcıların, platformda reklamsız içerikler görüntülemek için ek olarak 2,99 dolar ödemesi gerekecek. Amazon Prime’ın mevcut ücreti şu an atlık 14,99 dolar, yıllık 139 dolar seviyesinde.

Amazon bu hamleyle, Netflix (NFLX) gibi gelirlerini artırmak amacıyla platformlarında reklamlı abonelikler sunan diğer streaming şirketlerine katılıyor. Kasım ayında Netflix, reklamlı abonelik segmentinde küresel olarak aylık ortalama 15 milyon aboneye ulaştığını söylemişti. 

Amazon Prime, Reklamlı Abonelik Sunmaya Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha