Borsa Haberleri

Amazon, Prime Day’de Rekor Satışa Ulaştı

July 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Amazon, Prime Day’de Rekor Satışa Ulaştı

Amazon (AMZN), indirim etkinliği Prime Day’in ilk gününde şirket tarihinin en büyük tek günlük satış rakamına ulaştığını açıkladı. 

Şirket, iki günlük alışveriş çılgınlığı boyunca Prime üyelerinin dünya genelinde 375 milyon adet ürün satın aldığını ve indirimler sayesinde 2,5 milyar dolar tasarruf sağladığını belirtti. 

Öte yandan Adobe Analytics’in açıkladığı verilere göre, enflasyondan dili yanan ABD’li müşterilerin Prime Day kapsamında Amazon.com’daki harcamaları geçen yıla göre 6,1% artışla 12,7 milyar dolara ulaştı. 

Amazon, en çok satan fırsat kategorileri arasında Ev, Moda ve Güzellik kategorilerinde geçmiş Prime Day etkinliklerinden daha fazla indirim sunduğunu söyledi. Prime üyeleri, dünya çapında tüm Amazon genelinde en çok satan ürün olan Alexa Voice Remote özellikli Fire TV Stick (3. Nesil) de dahil olmak üzere, Alexa özellikli milyonlarca cihaz satın aldı. 

Amazon hisseleri, açılışta 2%’nin üzerinde yükseldi. 

Amazon, Prime Day’de Rekor Satışa Ulaştı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha, Atom Finance