Borsa Haberleri

Amazon, Müşterilerine Elleriyle Ödeme İmkanı Sunacak

Ağustos 15, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Amazon, Müşterilerine Elleriyle Ödeme İmkanı Sunacak

Amazon (AMZN) kendisini hayatımızın merkezi bir parçası haline getirmek için yeni bir yol deniyor: elimiz. 

✋ Bu yılın sonuna kadar Amazon müşterileri, şirketin ABD’deki 500’den fazla Whole Foods mağazasından herhangi birinde avucunu taratarak ödeme yapabilecek. Bu, şirketin Amazon One adlı bir hizmetiyle mümkün olacak. 

Amazon One ile müşteriler, Amazon Fresh marketlerinde, bazı Panera restoranlarında, havaalanlarındaki birkaç perakendecide, bazı stadyumlarda ve konser mekanlarında ve birkaç Starbucks (SBUX) şubesinde yalnızca elleriyle ödeme yapabilecek.

👀 Amazon’un 2020’de tanıttığı bu biyometrik teknolojiyi yaygınlaştırması, Amazon One hizmeti için düşündüğü işlevlerin çoğunu giderek daha fazla yerine getiren dijital cüzdanlar alanında Google (GOOG) ve özellikle Apple (AAPL ) ile rekabete girme çabasından kaynaklanıyor.

Bernstein kıdemli analisti Harshita Rawat, “İnternet devleri neredeyse on yıldır ödemelerde daha fazla ilgi çekmeye çalışıyor çünkü ödülün büyüklüğü sadece ödemelerden ibaret değil.” diyor.

Rawat’a göre bir kişinin kimlik sağlayıcısı haline gelen şirketler, aynı zamanda onlara başka mal ve hizmetler satma ve sayısız başka yolla hayatlarına daha derinlemesine girme fırsatını da elde ediyor. Bu yüzden gelecek yıllarda bu alanda rekabetin artması da oldukça muhtemel.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Wall Street Journal

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti