Amazon

Amazon, Loop Capital Desteğiyle Yükseldi

Amazon, Loop Capital Desteğiyle Yükseldi
Google News Icon Takip Et

Loop Capital’ın, Amazon’un (AMZN) bulut segmentindeki yavaşlamanın yakında sonlanacağı açıklamasıyla şirket hissesi açılışta 3% değer kazandı. 

Analist Rob Sanderson, “Amazon Web Services’daki (AWS) gelir düşüşünün gelecek iki çeyrek dönemin ardından sonlanacağını ve yapay zekâ atılımlarının bu toparlanmayı destekleyeceğini düşünüyoruz.” yorumunu yaptı. 

Sanderson, Amazon’un bulut müşterilerinin maliyet optimizasyon çabalarının Ağustos 2022 civarında başladığını ve AWS’nin sonunda büyümeye geri dönmesiyle, bu sürecin de artık sona ermeye başladığının giderek daha fazla görüldüğüne dikkat çekiyor.

Sanderson, üretici yapay zekânın bu yıl bulut harcama maliyetleri için “eğriyi bükmeye” başladığına işaret ederek, “Üretici yapay zekâ için büyük bulutların zamanlaması ve rekabetçi konumu konusunda tartışmalar olsa da, bu gelişmenin bulut iş yükleri için önemli bir talep yaratacağı konusunun tartışmaya açık olmadığını düşünüyoruz.” diyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha