Amazon

Amazon İtalya’ya Milyarlarca Avro Yatırım Yapacak

May 28, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Amazon İtalya’ya Milyarlarca Avro Yatırım Yapacak

Amazon’un (AMZN) bulut birimi Amazon Web Services (AWS), teknoloji devinin Avrupa’daki bulut faaliyetlerini artırma çabasının bir parçası olarak ülkedeki veri merkezi işini genişletmek için milyarlarca avroluk yatırım yapmak üzere İtalya ile görüşmeye başladı.

Reuters’a göre yatırımın büyüklüğü ve yeri konusunda taraflar arasında görüşmelerin sürdüğünü belirten bazı kaynaklar, AWS’nin Milano’daki mevcut tesisini genişletmeyi ya da yeni bir tesis inşa etmeyi düşündüğünü söyledi.

AWS, 2029 yılına kadar 2 milyar avro (2,2 milyar dolar) yatırım yapma planının bir parçası olarak 2020 yılında İtalya’daki ilk bulut bölgesini faaliyete geçirmişti. Şirketin internet sitesine göre, ülkedeki müşterileri arasında lüks otomobil üreticisi Ferrari (RACE) ve sigortacı Assicurazioni Generali bulunuyor.

AWS ayrıca geçtiğimiz günlerde İspanya’nın kuzeydoğusundaki Aragon bölgesinde veri merkezlerine 15,7 milyar avroluk bir yatırım yapacağını açıklamıştı.

Kaynaklardan birine göre AWS’in İtalya’ya yapacağı yatırım milyarlarca avroyu bulacak ancak İspanya için planladığı ölçeğe ulaşamayabilir.

AWS ayrıca büyük kaynaklar gerektiren telekom müşterilerine bulut hizmetleri sağlamak için altyapı inşa ediyor. Bu ayın başlarında Telefonica Deutschland (TEF) 1 milyon müşterisini AWS bulutuna taşımayı planladığını açıklayarak ilk müşterisini kapmıştı.

Amazon İtalya’ya Milyarlarca Avro Yatırım Yapacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters