Amazon

Amazon, İş Birimlerine Yönelik Robot Operasyonunu Askıya Aldı

Amazon, İş Birimlerine Yönelik Robot Operasyonunu Askıya Aldı
Google News Icon Takip Et

ABD’li teknoloji devi Amazon (AMZN), küçük ve orta ölçekli şirketler için oluşturulan güvenlik robotu Astro for Business’ın üretimini durduracağını ve bunun yerine küçük ev robotlarına odaklanacağını söyledi. 

Şirketin müşterilerine gönderdiği bir e-postaya göre Astro for Business robotları 25 Eylül’den itibaren kullanılamayacak. 

Amazon evlerde kullanılmak üzere oluşturduğu evcil hayvan benzeri robotlarını ilk kez 2021’de piyasaya sürmüş, Astro for Business ise perakende, imalat ve sağlık gibi çeşitli sektörlerden müşteriler için geçtiğimiz kasım ayında satışa çıkmıştı. 

Ev robotu güvenlik gözlemi, rutinlerin oluşturulması, hatırlatmalar hazırlanması ve müzik ve televizyon kontrolü gibi basit görevler için geliştirilmişti.

Toplam 2.349,99 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan ve yalnızca ABD’de satışa sunulan Astro for Business robotunun ise müşterilerin 7/24 iş takibi yapmalarına destek olması hedeflenmişti. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters