Borsa Haberleri

Amazon İkinci Prime Day Etkinliğini Düzenleyecek!

September 27, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Amazon İkinci Prime Day Etkinliğini Düzenleyecek!

Çevrimiçi perakende platformu Amazon.com (AMZN) önümüzdeki ay ikinci “Prime Day” etkinliğini gerçekleştirecek. Bu etkinlikle birlikte Amazon, bir yıl içerisinde iki etkinlik düzenlemiş olacak. 

11 ve 12 Ekim tarihleri arasında 15 ülkede gerçekleştirilecek olan Prime Early Access Sale (Fırsat Günleri) etkinliği, alışveriş severlere Noel dönemi öncesi kaçırılmayacak fırsatlar sunmayı hedefliyor. 

Tatil ürünlerindeki fırsatların yanı sıra, “En İyi 100 Ürün Listesi” ve “Hediye Satın Alma Rehberi” de etkinlik kapsamında üyelere sunulacaklar arasında. Bu özel fırsatlar, yalnızca yıllık bir ücret karşılığında ücretsiz teslimat ve video hizmetinden yararlanan Prime üyelerine özel olacak. 

Amazon (AMZN) geleneksel Prime Day etkinliğini geçtiğimiz temmuz ayında gerçekleştirmiş ve 48 saat içerisinde 300 milyondan fazla ürün satarak alışveriş yapanlara toplam 1,7 milyar dolardan fazla tasarruf sağlamıştı. 

Milyonlarca kişi, artan enflasyon ve yükselmekte olan faiz oranlarıyla karşı karşıyayken; şirket, satışlarını artırmak için ikinci bir Prime Day etkinliği düzenleme kararı aldı.

Amazon hisseleri bu yıl 30%’dan fazla düşüş yaşadı. Bu rakam, S&P 500’deki 20%’lik düşüşten daha fazla!

Amazon İkinci Prime Day Etkinliğini Düzenleyecek!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı