Amazon

Amazon Hissesi, Prime Day Öncesinde Aylık Rekorunu Kırdı

Amazon Hissesi, Prime Day Öncesinde Aylık Rekorunu Kırdı
Google News Icon Takip Et

Amazon (AMZN) hissesi, geçtiğimiz haftayı güçlü bir ralliyle tamamlayarak son dokuz ayın en yüksek düzeyinde kapattı ve haziran ayı da dahil olmak üzere son dört ayda kazanç elde etti. 

AMZN, cuma günü kapanışta 1,9% yükselerek 130,36 dolar seviyesine yükseldi. Bu, Amazon hissesinin en son 9 Eylül 2022’de gördüğü bir düzey. Şirket hissesi ayrıca son dört ayda 38,3% değer kazandı. 

Bu rakamlar, Amazon’un en son Ocak 2020’de yani pandemiden hemen önce sona eren dört aylık dönemden bu yana en güçlü rallisine işaret ediyor. 

Şirketin Amazon Prime isimli ücretli aboneliği olan kullanıcılar için uygulamaya koyduğu ve 15 Temmuz 2015’ten bu yana Prime müşterilerine özel avantajlı indirimler sunduğu Prime Day etkinliği, Amazon’daki bu güçlü ralliyi daha da ilerletebilir. 

JPMorgan analisti Doug Anmuth, son üç yıldır hisseye verdiği “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu yineledi ve müşterilere gönderdiği bir notta Amazon’un gelecek ayki Prime Day etkinliğinden yaklaşık 5 milyar dolar veya geçen yıla göre yaklaşık 13% daha fazla gelir elde etmesini beklediğini söyledi.

Anmuth, “Daha da önemlisi, 2023 yılı şimdiye kadarki en hızlı Prime teslimat düzeylerine doğru ilerliyor ve bunun da müşterilerin satın alma sıklığına yardımcı olacağına inanıyoruz.” diyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch