Borsa Haberleri

Amazon Hisseleri Bilanço Sonrası Düşüşte!

February 3, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Amazon Hisseleri Bilanço Sonrası Düşüşte!

Dün gece açıkladığı 4. çeyrek bilançosu yatırımcılar tarafından henüz sindirilmeye başlayan Amazon (AMZN), perşembe günü piyasa sonrası işlemleri düşüşle tamamladı.

● Dördüncü çeyrekte gerçekleşen 0,03 dolarlık hisse başına kârı 0,14 dolar farkla beklentilerin altında kaldı.

● 2022 dördüncü çeyrek net geliri, Rivian Automotive (RIVN) yatırımından elde edilen faaliyet dışı gelire eklenmiş 2,3 milyar dolar vergi öncesi zararı içeriyor. 2021 dördüncü çeyreğinde yatırımlardan sağlanan vergi öncesi kazancı ise 11,8 milyar dolar seviyesinde gerçekleşmişti.

● 149,2 milyar dolarlık gelir (yıl bazında +8,6%) tahminlerin 3,43 milyar dolar üzerinde geldi.

● AWS (Amazon Web Hizmetleri) segmenti satışları yıl bazında 20% artarak 21,4 milyar dolara yükseldi.

2023 Birinci Çeyrek Öngörüleri

● Konsensüs tahmini 125,13 milyar dolar olan net satışların 121-126 milyar dolar arasında gerçekleşmesi veya 2022’nin ilk çeyreğine kıyasla 4-8% büyümesi bekleniyor.

● Bu tahminler, döviz kurlarının net satışları yaklaşık 210 baz puan seviyesinde olumsuz etkilemesini öngörüyor.

● Faaliyet gelirinin, 2022 birinci çeyreğinde gerçekleşen 3,7 milyar dolara kıyasla 0-4 milyar dolar arasında olması bekleniyor. 

Amazon Hisseleri Bilanço Sonrası Düşüşte!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha