Borsa Haberleri

Amazon, Glow Görüntülü Arama Cihazını Durdurdu

October 5, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Amazon, Glow Görüntülü Arama Cihazını Durdurdu
  • Amazon, CNBC’ye yaptığı açıklamaya göre, çocuklara yönelik görüntülü arama cihazının satışını durduruyor.

  • Amazon Glow, çocukların ve aile üyelerinin görüntülü görüşmeler yapmasına ve cihaz tarafından yansıtılan dokunmatik ekranda oyunlar oynamasına olanak sağlıyordu.

  • Amazon’un web sitesinde bulunan Glow ürün sayfası, salı akşamı itibarıyla cihaz için “şu anda ulaşılamıyor” uyarısı veriyor.

  • Amazon’un “Amazon Glow” satışlarını durdurma kararı, Bloomberg tarafından daha önce duyurulmuştu.

  • Amazon’un bu hamleyi yapmasının nedeni, ekonomik sıkıntılar ve yavaşlayan perakende satışları dolayısıyla şirket genelindeki harcamaları azaltmak istemesi.

  • Amazon ayrıca, büyük ölçekli perakende organizasyonundaki kurumsal görevler için çalışan alımını durdurdu ve hizmet ağındaki bazı alanlarda faaliyetlerini genişletme konusunu yeniden değerlendiriyor. Yakın zamanda şirket, beklenen performansı göstermeyen Amazon Care tele-sağlık hizmeti ve çeşitli fiziksel mağaza zincirleri gibi projelerini sonlandırmıştı.

  • Amazon, sesle etkinleştirilen mikro dalgalar ve gözlükler gibi çoğunda Alexa sanal asistan işlevi bulunan cihazlarına ilişkin bilgileri genellikle her yıl gerçekleştirilen donanım etkinliklerinde paylaşıyor. Şirketin Echo Loop akıllı yüzük gibi ilgi görmeyen ürünleri de satıştan kaldıracağı biliniyor.

Amazon, Glow Görüntülü Arama Cihazını Durdurdu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı