Borsa Haberleri

Amazon da Arm Halka Arz Kervanına Katıldı

Ağustos 9, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Amazon da Arm Halka Arz Kervanına Katıldı

Amazon (AMZN), İngiliz çip tasarımcısı Arm Holding’in ABD’deki halka arzına ana yatırımcı olarak katılmak üzere görüşmelere başladı. Reuters’ın bu haberi, Arm halka arzı kapsamında rekabetin arttığına işaret ediyor. 

Amazon; Intel (INTC), Alphabet (GOOGL) ve Nvidia (NVDA) dahil olmak üzere halka arz öncesinde Arm’a yatırım yapmak için görüşmelerde bulunan uzun teknoloji devleri listesine katılıyor. Kaynaklar, bu yatırımcıların Arm’ın yönetim kurulunda yer almayacağını belirtiyor. 

8 milyar ile 10 milyar dolar arasında kaynak toplamayı hedefleyen Arm, hisselerini önümüzdeki ayın başlarında Nasdaq’ta listelemeyi hedefliyor. Arm’ın halka arzı, Rivian’dan (RIVN) bu yana ABD’deki en büyük halka arz olma niteliğini taşıyor. Şirketin 60 milyar dolarlık bir değerleme hedeflediği söyleniyor.

Amazon’un da Arm için bu rekabete girmesi Arm’ın bulut bilişim alanındaki önemini vurgular nitelikte. Tabii Arm’ın, Graviton işlem çipinin geliştirilmesi de dahil olmak üzere, çip inovasyonu konusunda Amazon Web Services ile hâlihazırda bir ortaklığı var.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti